Dlaczego związek pip przystał na prośbę ministerstwa zdrowia i "utrzymywał w tajemnicy przebieg prowadzonych negocjacji"?

1 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
Dlaczego związek pip przystał na prośbę ministerstwa zdrowia i "utrzymywał w tajemnicy przebieg prowadzonych negocjacji"?

 

W piśmie z dnia 15 lipca br. skierowanym przez władze związku pip do premiera czytamy:

 

"Zwracamy uwagę, że nasza organizacja od początku rozpoczęcia rozmów tj. od 23.06.2015r. na prośbę Ministerstwa Zdrowia zachowywała w tajemnicy przebieg prowadzonych negocjacjiIstnieją jednak granice lojalności i dobrej woli."

 

Władze związku pip wykazały się daleko idącą lojalnością wobec strony, która od wielu lat ignoruje nasze środowisko zawodowe. Ciekawe jakie argumenty zdecydowały, żeby przyjąć "prośbę ministerstwa zdrowia", aby zachować w tajemnicy przebieg prowadzonych negocjacji. Przystanie na taką propozycję było przecież korzystne TYLKO dla ministerstwa! Władze związku pip poprzez układ z ministerstwem, pozbawiły szczegółowej i rzetelnej  informacji 300 tysięczną rzeszę pielęgniarek i położnych.

Teraz to już w sumie już nie wiadomo na co być może umówią się władze związku pip z ministerstwem. 

Mariusz Mielcarek 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7918 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka nie będzie musiała być członkiem izby pielęgniarskiej.

5 min czytania
Proponowane zmiany powinny objąć także izby pielęgniarek i położnych Do sejmu wpłynął w dniu 5 lipca 2023 roku projekt ustawy, która między…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
Komentarze