Do tej pory szczepienia ochronne odbywały się w szkołach, gdzie skrupulatnie pilnowano terminów szczepień i prowadzono dokumentację medyczną – stwierdza poseł. Obecnie szczepienia zamiast piel. szkolnych prowadzą przychodnie lek. rodzinnych.

1 min czytania
Aktualności

Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie zmiany miejsca wykonywania szczepień ochronnych

   Szanowny Panie Ministrze! Do tej pory szczepienia ochronne odbywały się w szkołach, gdzie skrupulatnie pilnowano terminów szczepień i prowadzono dokumentację medyczną.

   Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia do dnia 1 maja br. szkolne pielęgniarki miały przekazać dokumentację medyczną uczniów do właściwej przychodni.

   Przenoszenie trwa nadal, szkoły skarżą się na zamieszanie, a lekarska administracja na duże koszty operacji, na którą nie ma pieniędzy. Dyrektorzy placówek medycznych staną przed faktem wygospodarowania dodatkowych środków na wysyłanie zawiadomień o szczepieniach.

   Ponadto rodzice są zdezorientowani, nie wiedzą, gdzie mają się zapoznać z uczniowskim kalendarzem szczepień, panuje ogólny bałagan.

   W tym miejscu pytam Pana Ministra:

   1. Czy wydanie rozporządzenia w tej materii było przemyślanym posunięciem?

   2. Z jakich powodów dokonano zmiany miejsca wykonywania szczepień?

   3. Czy gabinet pielęgniarki szkolnej nie spełnia standardów do wykonywania szczepień ochronnych?

   Z poważaniem

   Poseł Elżbieta Łukacijewska

   Warszawa, dnia 15 czerwca 2007 r.


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7700 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Aktualności

Pielęgniarka zawsze będzie pielęgniarką.

1 min czytania
Pielęgniarki o swojej pracy Wiele pielęgniarek uważa, że pielęgniarstwo to powołanie i nie każdy odnajdzie się w tym zawodzie. Trzeba bardzo dużo…
Komentarze