Do tej pory szczepienia ochronne odbywały się w szkołach, gdzie skrupulatnie pilnowano terminów szczepień i prowadzono dokumentację medyczną – stwierdza poseł. Obecnie szczepienia zamiast piel. szkolnych prowadzą przychodnie lek. rodzinnych.

1 min czytania
Aktualności

Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie zmiany miejsca wykonywania szczepień ochronnych

   Szanowny Panie Ministrze! Do tej pory szczepienia ochronne odbywały się w szkołach, gdzie skrupulatnie pilnowano terminów szczepień i prowadzono dokumentację medyczną.

   Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia do dnia 1 maja br. szkolne pielęgniarki miały przekazać dokumentację medyczną uczniów do właściwej przychodni.

   Przenoszenie trwa nadal, szkoły skarżą się na zamieszanie, a lekarska administracja na duże koszty operacji, na którą nie ma pieniędzy. Dyrektorzy placówek medycznych staną przed faktem wygospodarowania dodatkowych środków na wysyłanie zawiadomień o szczepieniach.

   Ponadto rodzice są zdezorientowani, nie wiedzą, gdzie mają się zapoznać z uczniowskim kalendarzem szczepień, panuje ogólny bałagan.

   W tym miejscu pytam Pana Ministra:

   1. Czy wydanie rozporządzenia w tej materii było przemyślanym posunięciem?

   2. Z jakich powodów dokonano zmiany miejsca wykonywania szczepień?

   3. Czy gabinet pielęgniarki szkolnej nie spełnia standardów do wykonywania szczepień ochronnych?

   Z poważaniem

   Poseł Elżbieta Łukacijewska

   Warszawa, dnia 15 czerwca 2007 r.


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8165 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: nie mam sumienia zwracać uwagi seniorom.

2 min czytania
Pielęgniarki o zwrotach „siostrzyczko” i „siostro” Wiele tematów wzbudza żywą wymianę opinii wśród pielęgniarek i położnych. Tak też właśnie było z postem…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek w szpitalu. Wynagrodzenie zgodne z ustawą.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek na różnych oddziałach Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc zatrudni pielęgniarki na cały etat na pulmonologię, endoskopię i blok…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – ministerstwo podało ile zarabiają.

3 min czytania
Resort zdrowia o obecnych zarobkach pielęgniarek… Artykuł redakcyjny Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych z dnia 26 marca 2024 roku pt. Pielęgniarki –…
Komentarze