Dobra zmiana nie dała pieniędzy na nowe normy zatrudnienia pielęgniarek. Więc dyrektorzy… likwidują szpitalne łóżka!

1 min czytania
AktualnościNowe normy zatrudnienia pielęgniarek.
Dobra zmiana nie dała pieniędzy na nowe normy zatrudnienia pielęgniarek. Więc dyrektorzy… likwidują szpitalne łóżka!

Pielęgniarki

Dobra zmiana nie dała pieniędzy na nowe normy zatrudnienia pielęgniarek. Więc dyrektorzy… likwidują szpitalne łóżka!

TVP3 Rzeszów

Weszły w życie już wcześniej zapowiadane normy zatrudnienia pielęgniarek, co znaczy, że o liczbie ich etatów na poszczególnych oddziałach decyduje teraz rozporządzenie, a nie decyzja dyrektora placówki. Realizacja postulatu od lat podnoszonego przez związek zawodowy pielęgniarek i położnych i samorząd tej grupy zawodowej w wielu szpitalach oznacza albo konieczność zwiększenia liczby etatów, albo zmniejszenia liczby łóżek, bo jedno z drugim ma teraz ścisły związek.

Zobacz reportaż telewizyjny – Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek i problemy podkarpackich szpitali

radiopik.pl

43 łóżka zlikwidowano po 1 stycznia w szpitalu w Żninie. Obowiązujące od początku roku rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia zakłada, że liczba łóżek na szpitalnych oddziałach ma być proporcjonalna do liczby pielęgniarek.

Zobacz całość informacji: Zamiast większej liczby pielęgniarek w szpitalu w Żninie będzie mniej łóżek

radiolodz.pl

Od stycznia weszły w życie nowe normy zatrudniania pielęgniarek. Są uzależnione od liczby łóżek i specyfiki szpitalnych oddziałów.

W Łodzi są szpitale, które już wcześniej zatrudniły wymaganą liczbę pielęgniarek, m.in. szpitale im. Barlickiego czy Jonschera, ale są i takie, które nie spełniają nowych norm. Zastępca dyrektora do spraw pielęgniarstwa w szpitalu im. Kopernika Joanna Lewandowska poinformowała, że w placówce powinno pracować o blisko 100 pielęgniarek więcej. – Rozważamy likwidację łóżek na niektórych oddziałach, biorąc pod uwagę możliwość wykonania kontraktu i możliwość zatrudniania pielęgniarek. Zlikwidować łóżka możemy tam, gdzie są one niewykorzystane i gdzie w żaden sposób nie wpłynie to na jakość naszej opieki nad pacjentami – podkreśliła Lewandowska.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8895 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: nigdy nie toczę krwi bez obecności lekarza.

1 min czytania
Toczenie krwi przez pielęgniarki tylko przy obecności lekarza czy też nie W artykule pt. Wyrok: Pielęgniarka przetoczyła krew bez obecności lekarza. Lekarz…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 6 tys. pielęgniarek rozpocznie tę specjalizację.

1 min czytania
Pielęgniarstwo onkologiczne – zainteresowanie szkoleniem specjalizacyjnym Nowotwory pozostają jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce, a liczba pacjentów wymagających kompleksowej, wieloetapowej opieki…
AktualnościSkładki ściągane przez izbę

Pielęgniarki: poseł do MZ w sprawie ograniczania emerytowanym pielęgniarkom prawa wykonywania zawodu.

1 min czytania
„Dla pielęgniarek i położnych w podeszłym wieku, które w zawodzie przepracowały 40 lub więcej lat, jest to sytuacja niezwykle krzywdząca i dyskryminująca”….
Komentarze