Dobra zmiana nie dała pieniędzy na nowe normy zatrudnienia pielęgniarek. Więc dyrektorzy… likwidują szpitalne łóżka!

1 min czytania
AktualnościNowe normy zatrudnienia pielęgniarek.
Dobra zmiana nie dała pieniędzy na nowe normy zatrudnienia pielęgniarek. Więc dyrektorzy… likwidują szpitalne łóżka!

Pielęgniarki

Dobra zmiana nie dała pieniędzy na nowe normy zatrudnienia pielęgniarek. Więc dyrektorzy… likwidują szpitalne łóżka!

TVP3 Rzeszów

Weszły w życie już wcześniej zapowiadane normy zatrudnienia pielęgniarek, co znaczy, że o liczbie ich etatów na poszczególnych oddziałach decyduje teraz rozporządzenie, a nie decyzja dyrektora placówki. Realizacja postulatu od lat podnoszonego przez związek zawodowy pielęgniarek i położnych i samorząd tej grupy zawodowej w wielu szpitalach oznacza albo konieczność zwiększenia liczby etatów, albo zmniejszenia liczby łóżek, bo jedno z drugim ma teraz ścisły związek.

Zobacz reportaż telewizyjny – Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek i problemy podkarpackich szpitali

radiopik.pl

43 łóżka zlikwidowano po 1 stycznia w szpitalu w Żninie. Obowiązujące od początku roku rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia zakłada, że liczba łóżek na szpitalnych oddziałach ma być proporcjonalna do liczby pielęgniarek.

Zobacz całość informacji: Zamiast większej liczby pielęgniarek w szpitalu w Żninie będzie mniej łóżek

radiolodz.pl

Od stycznia weszły w życie nowe normy zatrudniania pielęgniarek. Są uzależnione od liczby łóżek i specyfiki szpitalnych oddziałów.

W Łodzi są szpitale, które już wcześniej zatrudniły wymaganą liczbę pielęgniarek, m.in. szpitale im. Barlickiego czy Jonschera, ale są i takie, które nie spełniają nowych norm. Zastępca dyrektora do spraw pielęgniarstwa w szpitalu im. Kopernika Joanna Lewandowska poinformowała, że w placówce powinno pracować o blisko 100 pielęgniarek więcej. – Rozważamy likwidację łóżek na niektórych oddziałach, biorąc pod uwagę możliwość wykonania kontraktu i możliwość zatrudniania pielęgniarek. Zlikwidować łóżka możemy tam, gdzie są one niewykorzystane i gdzie w żaden sposób nie wpłynie to na jakość naszej opieki nad pacjentami – podkreśliła Lewandowska.

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki milczały. Tego doświadczyłam.

6 min czytania
Internety o pielęgniarkach Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2021 roku, opublikowaliśmy tweeta, który dotyczył kwestii zakresu informacji…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka – MZ o zembalowym, w tym na kontraktach.

3 min czytania
Dodatek zembali dla pielęgniarek – spotkanie z dyrektorem departamentu ministerstwa zdrowia W dniu 15 lipca 2021 roku odbyło się spotkanie. Przedstawiciele władz…
Komentarze