Dodatki dla pielęgniarek – liczne interwencje u dyrektora i pielęgniarki naczelnej.

1 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarek
Dodatki dla pielęgniarek – liczne interwencje u dyrektora i pielęgniarki naczelnej.


Pielęgniarki o dodatku covidowym

Przeczytałam informacje o pracy w szpitalu w Łodzi, gdzie izolatorium nie zostało zakwalifikowane do dodatku covidowego.
 
Podobnie  jest u nas w szpitalu. Jesteśmy szpitalem II stopnia, funkcjonują tu 3 oddziały zakaźno obserwacyjne i tylko personel z tych oddziałów otrzyma dodatki covidowe. Na pozostałych oddziałach codziennie  zdarzały się liczne przypadki pacjentów chorych lub z podejrzeniem o Covid. Tam też pracowano w zabezpieczeniu. Ale ten personel nie zakwalifikował się do dodatku. Po licznych interwencjach u Dyrektora i Pielęgniarki Naczelnej dano nam nadzieję że nasze prośby będą wysłuchane.
 
Pani Naczelna kazała wyliczyć godziny z dyżuru,  które personel spędził przy pacjencie zakażonym  lub z podejrzeniem zakażenia Covidem. To co wyliczy oddziałowa jest weryfikowane przez pielęgniarkę Naczelną i godziny są jeszcze zmniejszane. Jest to działanie bezprawne ale oddziałowe liczą te godziny żeby chociaż w ten sposób pielęgniarki dostały część dodatku. Proszę bardzo o zainteresowanie problemem.
 
Pozdrawiam

Dane autora do wiadomości redakcji.

wybrała: Daria Hoffa, pielegniarki.info.pl

Czytaj więcej w sprawie w aktualnościach w dziale pt. Dodatki dla pielęgniarek 

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected]
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze