Domagamy się od rządu i parlamentu ustawowego zapewnienia kroczącego wzrostu wynagrodzeń dla WSZYSTKICH pracowników ochrony zdrowia.

1 min czytania
Aktualności

30.05.2007 roku

STANOWISKO RADY KRAJOWEJ SEKCJI SŁUZBY ZDROWIA I KONWENTU PRZEWODNICZACYCH NSZZ „SOLIDARNOŚC”

Rada Krajowej Sekcji Służby Zdrowia i Konwent Przewodniczących NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” na spotkaniu w dniu 30. 05.2007r oceniły aktualną sytuację w ochronie zdrowia oraz propozycje strony rządowej przedstawione przez Premiera Gosiewskiego.
Rada Sekcji domaga się od Rządu i Parlamentu ustawowego zapewnienia kroczącego wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia oraz poprawy dostępności pacjentów do świadczeń zdrowotnych.
Stanowczo sprzeciwiamy się próbom powszechnej prywatyzacji sektora ochrony zdrowia i obciążania chorych kosztami dodatkowych opłat.
Oczekujemy niezwłocznego wprowadzenia rejestru usług medycznych jak również uporządkowania zasad opłacania składek z budżetu państwa za osoby nieubezpieczone i z KRUS.
Domagamy się poszanowania zasad dialogu z udziałem wszystkich reprezentantów strony społecznej.
Wobec pojawiających się informacji o wymuszaniu podwyżek tylko dla jednej grupy zawodowej, Rada Sekcji zaleca organizacjom zakładowym, aby w takich sytuacjach odwieszały lub wszczynały procedury sporu zbiorowego z pracodawcami.
Rada Sekcji Krajowej Służby Zdrowia w przypadku niezrealizowania przez Rząd postulatów NSZZ ‘Solidarność” zwłaszcza w zakresie kontynuacji podwyżki z roku 2006 i kroczącego wzrostu wynagrodzeń w latach następnych, upoważnia Prezydium Rady do niezwłocznego ogłoszenia pogotowia strajkowego.
Nauczeni doświadczeniem z lat poprzednich, iż tylko razem możemy uzyskać więcej, apelujemy do wszystkich organizacji działających w ochronie zdrowia:
NIE DAJMY SIĄ PODZIELIĆ!

źródło informacji:

http://www.solidarnosc.org.pl/soz/


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze