Domagamy się od rządu i parlamentu ustawowego zapewnienia kroczącego wzrostu wynagrodzeń dla WSZYSTKICH pracowników ochrony zdrowia.

1 min czytania
Aktualności

30.05.2007 roku

STANOWISKO RADY KRAJOWEJ SEKCJI SŁUZBY ZDROWIA I KONWENTU PRZEWODNICZACYCH NSZZ „SOLIDARNOŚC”

Rada Krajowej Sekcji Służby Zdrowia i Konwent Przewodniczących NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” na spotkaniu w dniu 30. 05.2007r oceniły aktualną sytuację w ochronie zdrowia oraz propozycje strony rządowej przedstawione przez Premiera Gosiewskiego.
Rada Sekcji domaga się od Rządu i Parlamentu ustawowego zapewnienia kroczącego wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia oraz poprawy dostępności pacjentów do świadczeń zdrowotnych.
Stanowczo sprzeciwiamy się próbom powszechnej prywatyzacji sektora ochrony zdrowia i obciążania chorych kosztami dodatkowych opłat.
Oczekujemy niezwłocznego wprowadzenia rejestru usług medycznych jak również uporządkowania zasad opłacania składek z budżetu państwa za osoby nieubezpieczone i z KRUS.
Domagamy się poszanowania zasad dialogu z udziałem wszystkich reprezentantów strony społecznej.
Wobec pojawiających się informacji o wymuszaniu podwyżek tylko dla jednej grupy zawodowej, Rada Sekcji zaleca organizacjom zakładowym, aby w takich sytuacjach odwieszały lub wszczynały procedury sporu zbiorowego z pracodawcami.
Rada Sekcji Krajowej Służby Zdrowia w przypadku niezrealizowania przez Rząd postulatów NSZZ ‘Solidarność” zwłaszcza w zakresie kontynuacji podwyżki z roku 2006 i kroczącego wzrostu wynagrodzeń w latach następnych, upoważnia Prezydium Rady do niezwłocznego ogłoszenia pogotowia strajkowego.
Nauczeni doświadczeniem z lat poprzednich, iż tylko razem możemy uzyskać więcej, apelujemy do wszystkich organizacji działających w ochronie zdrowia:
NIE DAJMY SIĄ PODZIELIĆ!

źródło informacji:

http://www.solidarnosc.org.pl/soz/


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7911 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek za brakiem wyrównania zaległości finansowych wobec pielęgniarek.

4 min czytania
Przewodnicząca zakładowej organizacji pielęgniarek pisze na forum internetowym szpitala W artykule pt. Związek pielęgniarek podpisał porozumienie, przedstawiliśmy informację w zakresie zawartego porozumienia…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

2 min czytania
Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych 19 września ruszyła jesienna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Przed osobami przystępującymi do sprawdzianów wiedzy…
Aktualności

Pielęgniarki mogą nabyć dodatkowe umiejętności.

2 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego zwraca się do pielęgniarek w sprawie nabycia nowych umiejętności Do sprawy odniósł się w dniu 23 września…
Komentarze