Duda odwiedza pielęgniarki o 2 w nocy w podmiocie leczniczym czy przytułku? Zobacz wyniki kontroli NIK w tym szpitalu … pielęgniarki w tym samym czasie wykonują świadczenia w izbie przyjęć i w ramach NiŚOZ.

1 min czytania
Aktualności
Duda odwiedza pielęgniarki o 2 w nocy w podmiocie leczniczym czy przytułku? Zobacz wyniki kontroli NIK w tym szpitalu … pielęgniarki w tym samym czasie wykonują świadczenia w izbie przyjęć i  w ramach NiŚOZ.

 

 

W protokole kontroli NIK tego podmiotu czytamy:

„… pielęgniarki w systemie dwuzmianowym 12 godzinnym. Zatrudnione w pełnym wymiarze czasu pracy. W ramach Izby Przyjęć zmiana dzienna w godz. 8.00-20.00 (…) zmiana nocna w godz. 20.00-8.00 – dyżur pełnią 2 pielęgniarki.

Obowiązki pielęgniarskie w ramach NiŚOZ w godzinach 18-20 wykonuje jedna z dwóch pielęgniarek pełniących dyżur w Izbie Przyjęć.

Pomieszczenia NiŚOZ znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Izby Przyjęć. Od godz. 20 – 8.00 dyżur pełni pielęgniarka NiŚOZ"

Umowy o pracę 2 pielęgniarkami zatrudnionymi w SP ZOZ, świadczącymi usługi w zakresie NiŚOZ, jak również zakresy obowiązków pielęgniarek nie obejmowały zakresu NiŚOZ.

W wyjaśnieniu do powyższego Dyrektor SP ZOZ stwierdził:
„Zakres pracy i obowiązków pielęgniarek również w ramach NiŚOZ nie różnią się od zakresu pracy pielęgniarek zatrudnionych w SP ZOZ." 

 

W kontekście powyższego zapisu, ukazującego politykę kadrową wobec osób wykonujących świadczenia pielęgniarskie, warto zacytować jeszcze jeden akapit z protokołu kontroli:

"SP ZOZ zawarł z dwoma lekarzami umowy na udzielenie świadczeń zdrowotnych w ramach NiŚOZ z nakładającym się czasem dyżurów NiŚOZ oraz innych usług medycznych udzielanych w SP ZOZ."

 

Pytanie od redakcji Portalu: gdzie jest związek i izba pip?

 

Zobacz 5 komentarzy na facebooku

 

Mariusz Mielcarek 

 

 

 

Zobacz więcej ….

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
AktualnościOferty pracy

Dodatkowa praca dla pielęgniarki. 82 godziny miesięcznie.

1 min czytania
Oferta pracy dodatkowej dla pielęgniarek Miejsce pracy: Chełm. Zakres obowiązków: Obsługa PEG, zmiana opatrunków przy PEG-u, odsysanie, zakładanie cewnika zewnętrznego. Rodzaj umowy:…
Komentarze