Dymisje w związku pielęgniarek.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Dymisje w związku pielęgniarek.

Petycja w sprawie podania się do dymisji pani Krystyny Ptok i zarządu krajowego OZZPiP

Krystyna Ptok 

Przewodnicząca

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych

Ja niżej podpisana/y składam wniosek o podanie się do dymisji Przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz zarządu krajowego.  

Wniosek motywuję akceptacją przez związek siatki płac autorstwa 9 związków zawodowych, która w sposób haniebny dyskryminowała pielęgniarki i położne wobec innych grup zawodowych. 

Siatka ta wprowadzała horrendalne różnice w wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych posiadających te same kompetencje zawodowe. Jest rzeczą niedopuszczalną, że związek zawodowy pielęgniarek pogwałcił regulacje zawarte w Kodeksie pracy, dotyczące jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę. 

Związek pielęgniarek na ołtarzu konsensusu z innymi grupami zawodowymi w 2021 roku, w szczególny sposób odarł z godności zawodowej absolwentów Liceum Medycznego oraz Studium Zawodowego. Takie działanie poddają w wątpliwość niezależność organizacji, którą pani kieruje.

Stale postępująca deprecjacja zawodu pielęgniarki i położnej wymaga zdecydowanego przywództwa osób stojących na czele związku.

Gdzie i w jaki sposób podpisać petycję

Petycja została zamieszczona na portalu petycjeonline.com.

Petycję można podpisać jako osoba anonimowa. Wtedy dane osobowe nie będą dostępne publicznie. Aby skorzystać z tej opcji należy zaznaczyć NIE  przy zapytaniu: Pokaż mój podpis publicznie online.

Następnie należy kliknąć PODPISZ.

Po podpisaniu petycji na skrzynkę mailową z adresu petycjeonline.com zostanie przesłany link. Należy kliknąć  w ten link, potwierdzając podpisanie petycji. GOTOWE.

Totalny odlot – działania Mielcarka wynikają z porozumienia z rządem

Komentarze na pielegniarki.info.pl

Jestem za dymisją p. Krystyny Ptok oraz likwidacją ZZPiP i wielkie dzięki za zniżenie mojego 35-letniego doświadczenia w zawodzie, do poziomu opiekunki medycznej. Żadna z pielęgniarek po LM nie będzie uczestniczyć w akcji protestacyjnej w wrześniu! 

Panie Mielcarek, może Pan nie wie, ale 11 września jest strajk pracowników medycznych – w tym pielęgniarek i położnych. W interesie nas wszystkich jest, by wspólnie razem wziąć udział w strajku i negocjować lepsze warunki dla nas i wszystkich pracowników ochrony zdrowia. Tworzenie podziałów w środowisku między innymi poprzez petycję o odwołanie Pani Ptok jest strzałem w kolano. Pokazuje społeczeństwu, że niepoważne pielęgniarki są środowiskiem skłóconym i nieprofesjonalnym. Dodatkowo Pana interwencja wpływa na Pana wizerunek jako działacza środowiska, który ma ukryty interes by to środowisko skłócać. Zdarzyło mi się nawet przeczytać, że działania Pana wynikają z porozumienia z obecnym rządem. Proszę zobaczyć jak Pana petycja jest komentowana w różnych portalach i stronach, gdzie pielęgniarki się udzielają.

Zachowano oryginalną treść komentarzy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 89

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9400 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki – zbadano w 2023 roku obciążenie bakteryjne na paznokciach lakierowanych i nielakierowanych.

2 min czytania
Badanie przeprowadzono wśród pielęgniarek i lekarzy.  Personel medyczny z trzech oddziałów medycznych, dwóch oddziałów intensywnej opieki medycznej i dwóch placówek opieki dziennej…
Aktualności

Pielęgniarka: myślałam, że tylko mnie to dopadło. Niestety wiele osób...

1 min czytania
Pielęgniarka: czuję niemoc, zmęczenie Jedna z pielęgniarek napisała do nas poniższą wiadomość. „Mam 51 lat. Myślałam, że tylko ja tak mam: zmęczenie,…
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarka: mówią, że nie ma co płakać po czasach liceum. "Ale to nasza młodość i historia".

2 min czytania
Wspomnienia czasów LM przez pielęgniarki Jedna z pielęgniarek po Liceum Medycznym napisała: „Liceum Medyczne to była szkoła życia, dobrze nas przygotowała do…
Komentarze