Dyrektor nie odprowadzał składek do ZUS od stycznia tego roku. Lekarze szpitala powiatowego w Kutnie (Łódzkie) złożyli wymówienia z pracy.

1 min czytania
Aktualności

44 lekarzy szpitala powiatowego w Kutnie (Łódzkie) złożyło wymówienia z pracy – poinformował w PAP dyrektor placówki Maciej Foczpaniak. Podjęli oni taką decyzję, bo – ich zdaniem – pracodawca nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań dotyczących m. in. płatności składek do ZUS.

W szpitalu zatrudnionych było 57 lekarzy. 44 z nich złożyło wymówienia w trybie natychmiastowym. Oznacza to, że w piątek nie przyjdą już do pracy.

’Dyrektor nie odprowadzał składek do ZUS od stycznia tego roku. Nie zapewniał normalnych warunków pracy. Nasz sprzęt jest przestarzały. W takich warunkach nie da się normalnie pracować’ – powiedział w rozmowie z PAP Waldemar Lipiec z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Według niego, Foczpaniak nie był też w stanie zapewnić odpowiednich podwyżek.

Lekarze najpierw domagali się 30 proc. podwyżki uposażeń. Później obniżyli żądania o połowę, ale dyrektor nie spełnił ich żądań.

’Z lekarzami rozmawiałem wielokrotnie. Przekonywałem, że powinni pozostać w szpitalu. Niestety, lekarze postanowili złożyć wymówienia. Będę ich jednak jeszcze raz namawiał do zmiany decyzji’ – powiedział PAP Foczpaniak.

’Jesteśmy po wstępnych rozmowach z niepublicznymi Zakładami Opieki Zdrowotnej (ZOZ), które zadeklarowały pomoc w wypełnieniu luki po odejściu lekarzy. Czekamy teraz na informację od dyrektora, lekarzy jakich specjalizacji będzie potrzebował’ – powiedziała PAP rzeczniczka starostwa powiatowego w Kutnie Mariola Baranowska. Na pytanie, ilu nowych lekarzy może przyjść w piątek do pracy, nie potrafiła odpowiedzieć.

(PAP)

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7706 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka pyta OZZPiP - gdzie doceniono moje 35-letnie doświadczenie zawodowe.

3 min czytania
Pielęgniarki i położne pytają przewodniczącą Krystynę Ptok Związek pielęgniarek przesłał do Sejmu własny projekt ustawy o wynagrodzeniach. Jaka jest różnica pomiędzy projektem…
Aktualności

Kosmetyczne i niekosmetyczne sposoby na wypadanie włosów - jak je wzmacniać od środka?

2 min czytania
Wypadanie włosów jest naturalne i związane z cyklem życia włosa. Przeciętny cykl życia włosa trwa od 2 do 6 lat i po…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Grupy płacowe pielęgniarek od 1 lipca 2023. Sprawdź współczynniki pracy.

4 min czytania
Minister zdrowia dzieli pielęgniarki na grupy. Związek OZZPiP tak samo… Ministerstwo zdrowia poprzez posłankę panią Józefę Szczurek-Żelazko poinformowało już w lutym 2023…
Komentarze