Dyrektor nie odprowadzał składek do ZUS od stycznia tego roku. Lekarze szpitala powiatowego w Kutnie (Łódzkie) złożyli wymówienia z pracy.

1 min czytania
Aktualności

44 lekarzy szpitala powiatowego w Kutnie (Łódzkie) złożyło wymówienia z pracy – poinformował w PAP dyrektor placówki Maciej Foczpaniak. Podjęli oni taką decyzję, bo – ich zdaniem – pracodawca nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań dotyczących m. in. płatności składek do ZUS.

W szpitalu zatrudnionych było 57 lekarzy. 44 z nich złożyło wymówienia w trybie natychmiastowym. Oznacza to, że w piątek nie przyjdą już do pracy.

’Dyrektor nie odprowadzał składek do ZUS od stycznia tego roku. Nie zapewniał normalnych warunków pracy. Nasz sprzęt jest przestarzały. W takich warunkach nie da się normalnie pracować’ – powiedział w rozmowie z PAP Waldemar Lipiec z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Według niego, Foczpaniak nie był też w stanie zapewnić odpowiednich podwyżek.

Lekarze najpierw domagali się 30 proc. podwyżki uposażeń. Później obniżyli żądania o połowę, ale dyrektor nie spełnił ich żądań.

’Z lekarzami rozmawiałem wielokrotnie. Przekonywałem, że powinni pozostać w szpitalu. Niestety, lekarze postanowili złożyć wymówienia. Będę ich jednak jeszcze raz namawiał do zmiany decyzji’ – powiedział PAP Foczpaniak.

’Jesteśmy po wstępnych rozmowach z niepublicznymi Zakładami Opieki Zdrowotnej (ZOZ), które zadeklarowały pomoc w wypełnieniu luki po odejściu lekarzy. Czekamy teraz na informację od dyrektora, lekarzy jakich specjalizacji będzie potrzebował’ – powiedziała PAP rzeczniczka starostwa powiatowego w Kutnie Mariola Baranowska. Na pytanie, ilu nowych lekarzy może przyjść w piątek do pracy, nie potrafiła odpowiedzieć.

(PAP)

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8113 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać tę najlepszą?

2 min czytania
Dobry sen jest fundamentem zdrowia i pozytywnego samopoczucia, a odpowiednio dobrana poduszka może odegrać kluczową rolę w zapewnieniu jakościowego wypoczynku. Poduszka ortopedyczna,…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Związek pielęgniarek wybrał jednak pudrowanie syfa.

2 min czytania
Pani przewodnicząca Krystyna Ptok o sytuacji związanej z projektem ustawy autorstwa związku pielęgniarek, obecnie procedowanym w sejmie… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia pielęgniarek - pielęgniarki zgłosiły sprawę na policji.

1 min czytania
Pielęgniarki zgłosiły sprawę na policji w sprawie złośliwego zaszeregowania do grup w siatce płac W najnowszym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze