Dyrektor o podwyżkach dla pielęgniarek napisał na grupie pracowniczej.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Dyrektor o podwyżkach dla pielęgniarek napisał na grupie pracowniczej.

Uwarunkowania podwyżek dla pielęgniarek i położnych

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje poniżej fragment dyskusji, na grupie pracowniczej, pomiędzy dyrektorem szpitala, a pielęgniarkami i położnymi. Informację przekazała jedna z pielęgniarek.

Dyrektor szpitala:

Nasza grupa z “dobrych” czasów chyba jeszcze funkcjonuje, mam nadzieję.
Ponieważ nie mam zbytnio jak dotrzeć przekazem/ wyjaśnieniami do pielęgniarek – tych z wykształceniem mgr i specjalizacją, to wykorzystam to miejsce do podania kilku informacji:

– zgodnie z informacjami ze strony Ministerstwa Zdrowia, zaszeregowanie ustala się w oparciu o zatrudnienie na danym stanowisku. Tak też stanowi załącznik do ustawy.

– samo posiadanie wykształcenia (mgr i specjalista) nie oznacza automatyzmu w zatrudnianiu na innym niż dotychczas posiadanym stanowisku,

– przepisy przewidują (proszę mnie poprawić jeśli się mylę) wyłącznie obowiązkowe w/w wykształcenie do stanowiska starsza asystent pielęgniarstwa. Takie stanowisko nie zawsze występuje w szpitalach. Wiem, że w kilku w naszym województwie są takie stanowiska.

– jak zapewne wiecie, część szpitali jest już w sporach sądowych. Pozywające pielęgniarki, zarzucają dyskryminacje płacowe wynikające z kodeksu pracy. Czy czynności wykonywane przez mgr i specjalistki są takie same jak u pozostałych pielęgniarek, czy różnią się, to oddzielna dyskusja.

– inną ważną sprawą jest wysokość przekazanych środków przez NFZ szpitalowi. Pozwolę sobie publicznie tę kwestię pominąć, przesyłając poniżej link do artykułów.

Osobiście, jest mi przykro, że zamiast polepszać relacje pomiędzy wszystkimi w naszym Szpitalu, relacje te pogorszyły się z powodu pieniędzy.
Jeśli jest ktoś zainteresowany, chce więcej wyjaśnień – zapraszam do siebie, najlepiej w czwartek. Proszę o nie więcej niż 4 osobowy skład. Chyba lepiej byłoby rozmawiać nie z tymi co dużo krzyczą, a z tymi, z którymi można merytorycznie rozmawiać.

Jeśli są pytania – śmiało piszcie.
Proszę, nie róbcie nielegalnych ruchów (zwolnienia chorobowe itd.). Jeśli komuś z pacjentów stałoby się coś, byłoby kiepsko bardzo.

Z tego co wiem, większość szpitali z województwa postępuje analogicznie do naszego. Dlatego nie traktujcie naszego szpitala jako “zły wyjątek”.
Mam nadzieję, że uda się wspólnie wypracować sensowne rozwiązanie.

Pielęgniarka:

Panie Dyrektorze, co z pielęgniarkami, które są przeszeregowane jako mgr specjalista, czy one dostaną wynagrodzenie wg ustawy czy wypowiedzenia zmieniające?

Dyrektor:

Proszę sprawdzić jakie macie stanowisko w umowie o pracę. Nowelizacja ustawy nakłada obowiązek na pracodawcę zaszeregowania do grupy zgodnie z załącznikiem (tu gdzie są wskaźniki podane). Nie ma zatem żadnych podstaw do wypowiedzeń zmieniających. Jak wcześniej wspominałem – istotne jest stanowisko. Oczywiście gdyby ktoś miał mniej zarabiać, wtedy zapewne takie wypowiedzenie zmieniające byłoby potrzebne. Od lipca przeważająca liczba pielęgniarek i położnych będzie w grupie 5 776 PLN.

Dane autora korespondencji do wiadomości redakcji pielegniarki.info.pl.

Zachowano oryginalną pisownię.

Bieżące informacje w zakresie podwyżek dla pielęgniarek, znajdziesz w aktualnościach w dziale nowa siatka płac.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.6 / 5. Ilość głosów: 142

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenie pielęgniarek i położnych

Specjalizacja pielęgniarek, a zaszeregowanie w siatce płac.