Dyrektor – pielęgniarek z tytułem magistra nie potrzebuję.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Dyrektor – pielęgniarek z tytułem magistra nie potrzebuję.

Szeregowanie pielęgniarek do grup w siatce płac 

Wyborcza.pl informuje, że dyrektor krośnieńskiego szpitala Leszek Kwaśniewski mógł czuć się zaskoczony, gdy w poniedziałek 26 z 64 pielęgniarek z OAiIT-u przesłało zwolnienia lekarskie. Na zwolnienia poszło także osiem pielęgniarek instrumentariuszek z bloku operacyjnego. Planowe operacje zostały wstrzymane. Informuje gazeta wyborcza w dniu 23 sierpnia 2022 roku. 

Dyrektor Kwaśniewski przyznaje, że choć nie jest to oficjalny strajk, absencję pielęgniarek wiąże z podwyżką wynagrodzeń. 

Pielęgniarki z krośnieńskiego szpitala nie dostaną maksymalnych podwyżek. – Podwyżki zostały przyznane według kwalifikacji wymaganych na danym stanowisku. Wymaganych, a nie posiadanych – wyjaśnia dyrektor Kwaśniewski.

Dyrektor: uznaję wymagane a nie posiadane kwalifikacje zawodowe pielęgniarek

Jeśli więc na jakimś stanowisku wystarczy mieć licencjat i specjalizację, a pielęgniarka ma wyższe wykształcenie i specjalizację, to otrzyma podwyżkę jak pielęgniarka z licencjatem. 

Kwaśniewski wylicza, że w szpitalu pracują 552 pielęgniarki. 168 ma wyższe wykształcenie i specjalizacje, 280 nie ma specjalizacji, a 272 to pielęgniarki, które mają licencjat lub średnie wykształcenie i specjalizacje. Zobacz więcej informacji w sprawie w artykule na wyborcza.pl w artykule pt. Pielęgniarki liczyły na 2 tys. zł ustawowej podwyżki, a dostały ułamek z tego. Sparaliżowana praca bloku operacyjnego w Krośnie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 78

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7533 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o sposobach organizacji przerw w pracy.

2 min czytania
Praca pielęgniarek i położnych W jednym z postów na naszym Facebooku zadaliśmy pytanie pielęgniarkom i położnym, które brzmiało: Ile kawy wypijają podczas…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

NIK o wynagrodzeniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes NIK spotkał się z przedstawicielkami środowiska pielęgniarek i położnych Na prośbę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP), Prezes NIK Marian Banaś przyjął w centrali…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM i SM dzięki „krętym ścieżkom” są nadal pielęgniarkami.

5 min czytania
Siatka płac pielęgniarek – głos użytkownika Portalu Pielęgniarek i Położnych Poniżej cytujemy jeden z komentarzy dotyczący artykułu redakcyjnego z dnia 30 listopada…
Komentarze