Dyskryminacja pielęgniarek LM. To także nierówność w zatrudnieniu wobec pielęgniarek z licencjatem.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMUprawnienia pielęgniarek
Dyskryminacja pielęgniarek LM. To także nierówność w zatrudnieniu wobec pielęgniarek z licencjatem.

Wiele pielęgniarek nie rozumie istoty dyskryminacji pielęgniarek LM

Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych od 2017 roku zajmujemy się dyskryminacją pielęgniarek i położnych LM oraz SM.

Portal był jedynym podmiotem, który występował w imieniu dyskryminowanych pielęgniarek, które zostały odarte z godności zawodowej. Jak to możliwe, że pracownicy wykonujący ten sam zakres obowiązków oraz wykonujący zawód w ramach tych samych kompetencji zawodowych, mają zróżnicowanie wynagrodzeń zasadniczych sięgające 2 tys. PLN?

Czara goryczy się przelała i pielęgniarki indywidualnie występują do sądów o uznanie nierówności w zatrudnieniu, polegającej na wykonywaniu takiej samej pracy za niższe wynagrodzenie. Sąd przyznający pielęgniarce LM odszkodowanie zauważył, że pielęgniarki z grupy 2 mają wynagrodzenie wraz z pochodnymi wyższe o 30% od absolwentek Liceum Medycznego.

Użytkowników portalu zachęcamy do dokładnego zapoznania się z fragmentami uzasadnienia wyroku sądu, celem wyrobienia merytorycznego stanowiska w przedmiotowej sprawie. Dlatego zapraszamy do lektury artykułów dostępnych w dziale pt. Odszkodowania dla pielęgniarek LM i SM.

Trzeba niestety zauważyć, że część komentarzy pod artykułami i postami portalu jest autorstwa osób, które nie pojmują istoty wyroku oraz jego uzasadnienia. Przykład takiego komentarza poniżej:

„(…) może dlatego, że na przykład mimo pracy na pełen etat poszła na magisterskie studia dzienne ( bo na zaoczne ją nie było stać), nie dospała, dwoiła się i troiła, zaniedbywała przez dwa lata rodzinę, kombinowała na przeróżne sposoby, żeby podnieść swoje kwalifikacje, i to nie zdalnie przez internet, a normalnie stacjonarnie, każdego dnia na uczelni, a tej drugiej się NIE CHCIAŁO”.

Powyżej przytoczony komentarz jest kolejnym dowodem, że część środowiska pielęgniarskiego nie rozumie, że dyskryminacja pielęgniarek LM jest złem. I dobrze, że spotkała się z krytyką sędziego i wypłaceniem odszkodowanie dla pielęgniarki skarżącej szpital. Wykrzykiwanie argumentu, że JA SIĘ UCZYŁAM A INNYM SIĘ NIE CHCIAŁO niestety nie dodaje splendoru jego autorom.

Pielęgniarka LM jest także dyskryminowana wobec osób z tytułem licencjata

Należy szczególnie podkreślić, że dyskryminacja pielęgniarek LM ma „niejedno imię”. Nie tylko wobec pielęgniarek z grupy 2 – magistrów z tytułem specjalisty ale także wobec osób z tytułem licencjata. Mówimy o okresie 1 lipca 2020 do 30 czerwca 2021. Szczegółowe informacje w powyższej sprawie w artykule na portalu o godz. 16.00 w dniu dzisiejszym tj. 5 stycznia 2023. Podamy także kwotę minimalną odszkodowania o jakie mogą wystąpić za ten okres pielęgniarki i położne LM oraz SM.

Kolejny artykuł poruszający zagadnienia związane z omawianą powyżej problematyką wkrótce na portalu.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 30

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7606 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko w poszukiwaniu świadomości o płacach pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko autorką skandalicznych zapisów siatki płac pielęgniarek i położnych Najpierw ta pani coś wymyśliła, potem autorytatywnie wprowadziła w życie. Była…
Aktualności

Pielęgniarki pracujące za granicą o 24-godzinnych dyżurach.

2 min czytania
Pielęgniarki o pracy dobowej za granicą Praca pielęgniarek w systemie 24-godzinnym ma swoich zwolenników oraz rzesze osób, które zwracają uwagę na bezpieczeństwo…
Aktualności

Wiedza pielęgniarek na temat lewokomorowej niewydolności serca.

1 min czytania
Badania ankietowe wśród pielęgniarek i położnych Do redakcji pielegniarki.info.pl bardzo często zgłaszają się studenci pielęgniarstwa i położnictwa z prośbą o publikację kwestionariuszy…
Komentarze
×
Aktualności

III Ogólnopolski Kongres "Menedżer w Służbie Zdrowiu" już w lutym!