Dyżurujące pielęgniarki pobite przez nastolatków. "Zawsze można się zwolnić" słyszą pielęgniarki.

1 min czytania
AktualnościCzas na bezpieczeństwo pielęgniarki.
Dyżurujące pielęgniarki pobite przez nastolatków. "Zawsze można się zwolnić" słyszą pielęgniarki.


Warunki pracy pielęgniarek

– W nocy na każdym oddziale pełnią dyżur tylko dwie pielęgniarki – mówi osoba chcąca zachować anonimowość. – Wielokrotnie proszono dyrekcję o dodatkową osobę na nocki – odmowa. Oddziały dla dzieci i młodzieży są bardzo specyficzne. Dzieci są nieprzewidywalne w zachowaniu. Często zagrażają życiu swojemu i innych. Pielęgniarki są obrażane, wielokrotnie popychane, starsze dzieci wielokrotnie grożą personelowi pozbawieniem życia, itp.

– Nasze apele są niewysłuchane – mówi nasz informator. – Słyszymy, że jest zabezpieczone minimum opieki personelu i więcej nie będzie. A to, że kogoś uderzył pacjent to jest ryzyko zawodowe i każdy wie na co się pisze. Jako ostateczny argument słyszymy, że zawsze można się zwolnić.

Każdy dyżur jest ciężki. Igramy z losem o bezpieczeństwo każdego dziecka i dziękujemy Bogu, że dyżur zakończyliśmy i nikomu nic się nie stało. 

Więcej informacji w przedmiotowej sprawie w artykule pt.: Brutalnie pobite pielęgniarki w szpitalu psychiatrycznym na portalu swiecie24.pl

źródło: swiecie24.pl

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także: Czas na bezpieczeństwo pielęgniarki.


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek – izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7612 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze