Działacz izby pielęgniarek: jesteśmy tu po to, aby służyć naszym koleżankom i kolegom.

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Działacz izby pielęgniarek: jesteśmy tu po to, aby służyć naszym koleżankom i kolegom.

„Dla mnie to było naturalne, że muszę coś zrobić dla moich koleżanek pielęgniarek i położnych, z którymi pracowałam”.

Publikujemy fragment wywiadu z byłym skarbnikiem naczelnej izby pielęgniarek i położnych. Wywiad pochodzi z czerwca 2023 roku. 

Danuta Adamek: przede wszystkim ja nie odbieram pracy w samorządzie jako kolejny jakiś etap kariery. Dla mnie to było naturalne, że muszę coś zrobić dla moich koleżanek pielęgniarek i położnych, z którymi pracowałam, że po prostu jest potrzebny ktoś, kto zajmie się pewnymi sprawami, które nie były uregulowane. I w związku z tym zaczęłam swoją pracę w Izbie, Małopolskiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych. Najpierw jako Delegat, następnie jako pełnomocnik, jako członek Rady Okręgowej, jako wiceprzewodnicząca, sekretarz i obecnie w 7 kadencji jako skarbnik Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. 

Powiem tak, wszystkie te funkcje są istotne i bardzo ważne. Jako skarbnik naczelnej Izby, dbam o finanse naszych koleżanek i kolegów. To są finanse, które są bardzo dla nas wszystkich, powiedzmy, bardzo istotne, ponieważ oprócz tego, że możemy dużo zrobić, że możemy mieć odpowiednie kadry, które zatrudniamy, odpowiednich prawników, odpowiednich legislatorów, dział merytorycznych, który odpowiada na wszystkie pytania, jakie są do nas przesyłane i z izb okręgowych, ale też od indywidualnych członków.

Mamy też dział prawny, dział sekretarza i dział finansowy, kadrowo finansowy, którym ja kieruję. Wszyscy jako takie prezydium składające się z pracowników funkcyjnych, czyli pani prezes i wiceprezes, sekretarz, skarbnik, jesteśmy tu po to, aby służyć naszym koleżankom i kolegom. 

I taka jest nasza rola. Dbamy o te finanse, mamy bardzo dobry zespół, ludzi świetnie wykształconych, którzy wiele mi pomogli, wiele mi pomogli na początku, bo każdy, kto rozpoczyna swoją pracę, to liczy na to, że ci, którzy już pracują, mają doświadczenie, będą dla niego pomocni. I tak powinno być. I tutaj właśnie jeżeli chodzi o naczelną izbę, ten dział finansowo-kadrowy był dla mnie takim, jak gdyby taką opoką, mogłam się na nich wesprzeć. To są ludzie, którzy pracują tu, niektórzy od samego początku. W międzyczasie były zmiany, bo ktoś odchodził na emeryturę, ktoś przyszedł nowy. Także mieliśmy też parę zmian, ale w tej chwili dokonaliśmy takiej zmiany, że ten dział rzeczywiście funkcjonuje tak, jak powinien. (…)

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1.6 / 5. Ilość głosów: 11

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9400 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Zbadano paznokcie pielęgniarek - żelowy lakier nie ma negatywnego wpływu na obciążenie bakteryjne.

2 min czytania
Badania na personelu medycznym W najnowszym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych poruszamy sprawę wyników badań przeprowadzonych na personelu medycznym dotyczących obciążenia…
Aktualności

Pielęgniarka o wymogach w zakresie przymusu bezpośredniego. "Niech sami pracują z pacjentem agresywnym".

1 min czytania
Pielęgniarki o przymusie bezpośrednim wobec pacjenta W artykule pt. Pielęgniarka: Nie używa się pasów do unieruchomienia pacjentów. Nigdy. zamieściliśmy wypowiedź pielęgniarki pracującej…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki – zbadano w 2023 roku obciążenie bakteryjne na paznokciach lakierowanych i nielakierowanych.

2 min czytania
Badanie przeprowadzono wśród pielęgniarek i lekarzy.  Personel medyczny z trzech oddziałów medycznych, dwóch oddziałów intensywnej opieki medycznej i dwóch placówek opieki dziennej…
Komentarze