Dzień Pielęgniarki jest raz w roku. Codziennością są realia …..

1 min czytania
Aktualności

Komunikat rozwieszony na tablicach ogłoszeniowych  w podmiocie leczniczym:

"Sytuacja finansowa jest niezwykle trudna i stan ten ulega pogłębieniu. W obecnej chwili zagrożone są wypłaty wynagrodzeń pracowniczych. W dłuższej perspektywie tylko podjecie radykalnych kroków może spowodować zahamowanie narastania zadłużenia.
Zamierza się wstrzymać zgodę na pracę w godzinach nadliczbowych dla pielęgniarek, co skutkować będzie nie uzupełnieniem obsady na zmianie w przypadku absencji.

Zamierza się również wstrzymać podwyżki wynagrodzeń dla pracowników, którzy podnieśli kwalifikacje. Podwyżkami tymi objęta była w znaczącej mierze grupa pielęgniarek.

Dopuszcza się możliwość wypowiedzeń zmieniających w zakresie wysokości wynagrodzenia, bądź wymiaru zatrudnienia."

Nie ma co się martwić. Znowu 12 maja 2013 odbędą się Akademie. Zorganizowane np. przez izby pip i związki pip. Padną słowa o "poświęceniu" i "powołaniu". To już za 148 dni.

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7918 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki w liczbach.Szkolenia pielęgniarek i położnych

80% pielęgniarek posiadających tę specjalizację pracuje w szpitalach.

1 min czytania
Pielęgniarki w liczbach Jak wspominaliśmy w artykule pt. Tysiące pielęgniarek i położnych pracuje w wieku 65 lat i więcej., według danych prezentowanych…
Aktualności

Zarządzanie podmiotami wykonującymi działalność leczniczą.

1 min czytania
Literatura medyczna W książce pt. „Zarządzanie podmiotami wykonującymi działalność leczniczą” zostały przedstawione w sposób przystępny i wszechstronny fundamentalne i specyficzne sfery oraz…
Aktualności

Pielęgniarka nie będzie musiała być członkiem izby pielęgniarskiej.

5 min czytania
Proponowane zmiany powinny objąć także izby pielęgniarek i położnych Do sejmu wpłynął w dniu 5 lipca 2023 roku projekt ustawy, która między…
Komentarze