Dzień Pielęgniarki jest raz w roku. Codziennością są realia …..

1 min czytania
Aktualności

Komunikat rozwieszony na tablicach ogłoszeniowych  w podmiocie leczniczym:

"Sytuacja finansowa jest niezwykle trudna i stan ten ulega pogłębieniu. W obecnej chwili zagrożone są wypłaty wynagrodzeń pracowniczych. W dłuższej perspektywie tylko podjecie radykalnych kroków może spowodować zahamowanie narastania zadłużenia.
Zamierza się wstrzymać zgodę na pracę w godzinach nadliczbowych dla pielęgniarek, co skutkować będzie nie uzupełnieniem obsady na zmianie w przypadku absencji.

Zamierza się również wstrzymać podwyżki wynagrodzeń dla pracowników, którzy podnieśli kwalifikacje. Podwyżkami tymi objęta była w znaczącej mierze grupa pielęgniarek.

Dopuszcza się możliwość wypowiedzeń zmieniających w zakresie wysokości wynagrodzenia, bądź wymiaru zatrudnienia."

Nie ma co się martwić. Znowu 12 maja 2013 odbędą się Akademie. Zorganizowane np. przez izby pip i związki pip. Padną słowa o "poświęceniu" i "powołaniu". To już za 148 dni.

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze