Dziś Prezydentem RP zostaje człowiek, który powiedział o pielęgniarkach "to eleganckie kobiety". NIC DOBREGO TO NIE WRÓŻY! Czy powiedziałby tak o lekarkach?

1 min czytania
Aktualności
Dziś Prezydentem RP zostaje człowiek, który powiedział o pielęgniarkach "to eleganckie kobiety". NIC DOBREGO TO NIE WRÓŻY! Czy powiedziałby tak o lekarkach?

 

Poniższy artykuł pochodzi z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Nakład 90 tysięcy egzemplarzy!

 

 

 

 


 

 

DUDA A PIELĘGNIARKI

 

Podczas kampanii prezydenckiej przypomniano sobie o naszej grupie zawodowej. Andrzej Duda odwiedził szpital o godzinie 2 w nocy! Czy to tylko z powodu czysto partykularnych pobudek, czy też rzeczywiście dostrzeżono konieczność pochylenia się nad problemami polskiego pielęgniarstwa? Ocenę pozostawiamy Czytelnikom naszej gazety. 

Kandydat PiS podczas kampanii kilkakrotnie pojawiał się w otoczeniu osób z czepkami na głowach. Tak było na Rynku Głównym w Krakowie podczas protestu pielęgniarek i położnych. „Pielęgniarki” także pojawiły się w materiale telewizyjnym przygotowanym przez sztab Dudy. Zdjęcie z tej sceny prezentujemy obok. Można się zastanawiać, czy osoby z przyklejonymi czepkami dobrze wpływają na wizerunek naszego zawodu. Oto pierwszy komentarz na Portalu, pod zdjęciem: „Tragedia z tymi czepkami. Już przez to nie będą traktować was poważnie. Jak błazny w przebraniu. Przede wszystkim profesjonalny wygląd, a nie przebieranki z czasów PRL.” Także w debacie prezydenckiej pojawił się wątek dotyczący pielęgniarek. Bronisław Komorowski wspomniał, że Duda został wygwizdany na zjeździe pielęgniarek, bo próbował „kwestię polityzować, zamiast ją rozwiązywać”. W odpowiedzi Duda powiedział: „… szkoda, że Pan nie słyszał pań pielęgniarek. Pielęgniarki nie gwiżdżą, Panie Prezydencie. To eleganckie kobiety.” Prezydent elekt jest uroczy, nieprawdaż?

Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7797 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki - sąd o skutkach kategoryzacji chorych.

3 min czytania
Raport pielęgniarski – znaczenie w praktyce zawodowej W majowym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, poświęconym w całości orzecznictwu sądowemu w zakresie…
Aktualności

Prywatny dyżur pielęgniarki w domu a marketing medyczny

3 min czytania
Prywatne dyżury pielęgniarki w domu to coraz popularniejsza forma opieki medycznej, która zapewnia pacjentom wygodę i dostęp do wysoko wyspecjalizowanych usług pielęgniarskich…
AktualnościBrak pielęgniarek

Rośnie liczba pielęgniarek do 30 roku życia.

2 min czytania
Średnia wieku czynnej zawodowo pielęgniarki Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w dzisiejszym artykule redakcyjnym podnosi temat zastępowalności pokoleniowej w zawodzie pielęgniarki….
Komentarze