Dziś Prezydentem RP zostaje człowiek, który powiedział o pielęgniarkach "to eleganckie kobiety". NIC DOBREGO TO NIE WRÓŻY! Czy powiedziałby tak o lekarkach?

1 min czytania
Aktualności
Dziś Prezydentem RP zostaje człowiek, który powiedział o pielęgniarkach "to eleganckie kobiety". NIC DOBREGO TO NIE WRÓŻY! Czy powiedziałby tak o lekarkach?

 

Poniższy artykuł pochodzi z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Nakład 90 tysięcy egzemplarzy!

 

 

 

 


 

 

DUDA A PIELĘGNIARKI

 

Podczas kampanii prezydenckiej przypomniano sobie o naszej grupie zawodowej. Andrzej Duda odwiedził szpital o godzinie 2 w nocy! Czy to tylko z powodu czysto partykularnych pobudek, czy też rzeczywiście dostrzeżono konieczność pochylenia się nad problemami polskiego pielęgniarstwa? Ocenę pozostawiamy Czytelnikom naszej gazety. 

Kandydat PiS podczas kampanii kilkakrotnie pojawiał się w otoczeniu osób z czepkami na głowach. Tak było na Rynku Głównym w Krakowie podczas protestu pielęgniarek i położnych. „Pielęgniarki” także pojawiły się w materiale telewizyjnym przygotowanym przez sztab Dudy. Zdjęcie z tej sceny prezentujemy obok. Można się zastanawiać, czy osoby z przyklejonymi czepkami dobrze wpływają na wizerunek naszego zawodu. Oto pierwszy komentarz na Portalu, pod zdjęciem: „Tragedia z tymi czepkami. Już przez to nie będą traktować was poważnie. Jak błazny w przebraniu. Przede wszystkim profesjonalny wygląd, a nie przebieranki z czasów PRL.” Także w debacie prezydenckiej pojawił się wątek dotyczący pielęgniarek. Bronisław Komorowski wspomniał, że Duda został wygwizdany na zjeździe pielęgniarek, bo próbował „kwestię polityzować, zamiast ją rozwiązywać”. W odpowiedzi Duda powiedział: „… szkoda, że Pan nie słyszał pań pielęgniarek. Pielęgniarki nie gwiżdżą, Panie Prezydencie. To eleganckie kobiety.” Prezydent elekt jest uroczy, nieprawdaż?

Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Aktualności

Pielęgniarka o patologicznych zachowaniach i mobbingu.

1 min czytania
Komentarz pielęgniarki Poniżej przedstawiamy komentarz zamieszczony przez jedną z pielęgniarek. Mam do poruszenia bardzo poważny problem, o dziwo, nie związany z agresją…
Komentarze