Dziś zadzwoniła do mnie znajoma pielęgniarka i powiedziała jak jej babcię w szpitalu potraktowano. Chodzi o pielęgniarki . . . 27 KOMENTARZY.

1 min czytania
Aktualności

 

W dniu dzisiejszym została przyjeta z powodu biegunki oraz odwodnienia 73 letnia pacjentka. Od trzech lat osoba ta jest leżącą w łóżku. W domu. Jest po amputacji kończyny dolnej powyżej stawu kolanowego. Ponadto osoba ta jest po udarze i ma prawostronny niedowład. Kontak z chorą jest logiczny. Opiekę nad chorą sprawuje rodzina. Jej wnuczką jest pielęgniarka. Po przyjęciu na oddział pacjentka została położona do szpitalnego łożka. Z wiadomego powodu poprosiła pielęgniarki o basen. Współpacjentka z sali chorych zadzwoniła po pielęgniarki, aby odebrały basen. Chora usłyszała od pielęgniarki: 'Babcia podnieś dupę do góry. Bo ty masz więcej siły niż ja’. Basen z pod chorej został 'wyrwany’. Następnie zadzwoniono po pewnym czasie po pielęgniarki z prośbą o podniesienie pacjentki wyżej na łóżku, gdyż zsunęła się w dół łożka. Od pielęgniarek usłyszano: 'nie będziemy babci podnosić bo nas kręgosłupy bolą’.

Dalsze 'relacje’ ze szpitala będę przedstawiał na bieżąco . . .

 

Mariusz Mielcarek 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze