,,Eskalacja dolegliwego braku pielęgniarek i położnych w zoz, nie zapewnianie ustawowych minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych, najniższe wskaźniki ilości pielęgniarek….

2 min czytania
Aktualności
,,Eskalacja dolegliwego braku pielęgniarek i położnych w zoz, nie zapewnianie ustawowych minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych, najniższe wskaźniki ilości pielęgniarek….

OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY PIELĄGNIAREK I POŁOŻNYCH INFORMUJE:

’Spróbuj zapalić maleńką świeczkę, zamiast przeklinać ciemność.’
Konfucjusz

’Zapalając zatem kolejne świeczki’ OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY PIELĄGNIAREK I POŁOŻNYCH (OZZPIP) podejmuje kolejne konkretne działania w celu działań naprawczych w zakresie Ochrony Zdrowia w naszym kraju jak i systemowej poprawy warunków pracy oraz płacy Pracowników Ochrony Zdrowia.
W związku z powyższym strona związkowa zgłosiła Rządowi RP POSTULATY STRONY SPOŁECZNEJ zawierające szczegółowe TEMATY PROBLEMOWE. OZZPiP wraz z innymi reprezentatywnymi organizacjami związkowymi prowadziły dialog społeczny ze stroną Rządu RP. Licząc na pozytywne wyniki prowadzonego dialogu NIE podejmowano decyzji o czynnych działaniach strajkowych. Jednakże obecnie Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych wyraża zaniepokojenie brakiem działań władz państwowych w zakresie poprawy sytuacji Pracowników Ochrony Zdrowia. OZZPiP uważa wprowadzenie podwyżek wynagrodzeń w 2006r. za działania mające charakter jedynie doraźny i tymczasowy. Do dnia dzisiejszego bowiem brak jest oczekiwanych przez nas działań władz państwowych, które powinny nastąpić w ślad za wejściem w życie Ustawy z dn. 22 lipca 2006r. o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń. Taki stan rzeczy powoduje znaczne pogorszenie nastrojów wśród Członków naszego Związku. Eskalacja dolegliwego braku pielęgniarek i położnych w zakładach opieki zdrowotnej, nie zapewnianie ustawowych minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych, najniższe wskaźniki ilości pielęgniarek w przeliczeniu na liczbę mieszkańców w całej Unii Europejskiej, znaczny wzrost zakresu obowiązków przypadający na jedną osobę etc. powodują wyzysk personelu medycznego. Sytuacja naszych koleżanek i kolegów od czasu podwyżki płac- wywalczonej protestami, strajkami i negocjacjami- nie poprawia się.
W związku z powyższym Zarząd Krajowy OZZPiP rozważa przystąpienie do akcji protestacyjnych w porozumieniu z Forum ZZ, a także udzielenie wsparcia przez struktury krajowe Związku, za pośrednictwem struktur regionalnych, ZAKŁADOWYM ORGANIZACJOM ZWIĄZKOWYM OZZPiP wszczynającym spory zbiorowe w zakładach opieki zdrowotnej.
SPORY MAJĄ BOWIEM NA CELU OBRONĄ SŁUSZNYCH INTERESÓW PIELĄGNIAREK I POŁOŻNYCH.
Konieczne jest zatem podjęcie dalszych stanowczych działań dla realizacji Uchwały IV Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, zobowiązującej do podjęcia działań dla zagwarantowania minimalnego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarki i położnej na poziomie 3.000 PLN.

Za Zarząd: Krajowy, Regionu Pomorskiego oraz Zakładowej Org. Związkowej Pielęgniarek i Położnych przy ACK- Szpital AMG:
Aldona Rogala i Anna Wonaszek

Zobacz także:

Nadciąga katastrofa – brak pielęgniarek

Informator Portalu Pielęgniarek i Położnych – Podwyżki 2006/2007 – Przewodnik po ustawie o podwyżkach w ochronie zdrowia.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8113 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać tę najlepszą?

2 min czytania
Dobry sen jest fundamentem zdrowia i pozytywnego samopoczucia, a odpowiednio dobrana poduszka może odegrać kluczową rolę w zapewnieniu jakościowego wypoczynku. Poduszka ortopedyczna,…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Związek pielęgniarek wybrał jednak pudrowanie syfa.

2 min czytania
Pani przewodnicząca Krystyna Ptok o sytuacji związanej z projektem ustawy autorstwa związku pielęgniarek, obecnie procedowanym w sejmie… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia pielęgniarek - pielęgniarki zgłosiły sprawę na policji.

1 min czytania
Pielęgniarki zgłosiły sprawę na policji w sprawie złośliwego zaszeregowania do grup w siatce płac W najnowszym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze