Europejska Federacja Stowarzyszeń Pielęgniarek (EFN) wzywa do natychmiastowego dialogu celem rozpatrzenia wszytskich problemów polskich pielęgniarek.

1 min czytania
Aktualności

Europejska Federacja Stowarzyszeń Pielęgniarek (EFN), która ma ponad milion członków w całej Europie wezwała do natychmiastowych rozmów przy okrągłym stole, w celu rozpatrzenia spraw, które zgłaszają nasze polskie koleżanki.

EFN także chce wyrazić zaniepokojenie bieżącymi wydarzeniami w Polsce, które powstały w wyniku akcji protestacyjnej pielęgniarek i lekarzy żądających poprawy warunków pracy i wzrostu wynagrodzeń.

EFN przypomina, że wszystkie kraje członkowskie UE są zgodne, że każdy członek UE musi rozwijać lub/i utrzymać wysoki poziom usług medycznych dla swoich obywateli. W tym kontekście odpowiednie wynagrodzenie i warunki pracy lekarzy i pielęgniarek są kwestią kluczową dla jakości usług medycznych.

W związku z tym EFN wzywa do natychmiastowych rozmów członków rządu Polski i przedstawicieli lekarzy i pielęgniarek, aby rozwiązać te palące problemy.

Annette Kennedy, Prezydent EFN

 


Powyższe informacje dzięki życzliwości:

Dorota Kilańska

Przewodnicząca/President

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Zarząd Główny/ Main Board of Polish Nurses Association

Zobacz także:

Paul de Reave – Sekretarz Generalny EFN (Europejska Federacja Stowarzyszeń Pielęgniarek) jest obecnie w "białym miasteczku" wśród protestujących pielęgniarek i położnych. Zobacz relację z tej wizyty. Jakie przesłanie ma nasz Gość do pielęgniarek i położnych w innych krajach europejskich.

List Annette Kennedy, przewodniczącej Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Pielęgniarek skierowany do Premiera w sprawie sytuacji pielęgniarek w Polsce.

Thank you for the information received about the nurses' struggle in Poland. We fully support your claims for better salaries and working conditions, and wish you every success!  List od przewodniczącej Norweskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

EFN – Europejska Federacja Stowarzyszeń Pielęgniarek

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8115 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek w szpitalu. Wynagrodzenia zasadnicze zgodnie z ustawą.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc zatrudni pielęgniarkę na umowę o pracę na cały etat na: Wynagrodzenie: 5 966…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Baleriny medyczne dla personelu medycznego.

1 min czytania
Obuwie medyczne na pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych można znaleźć obuwie medyczne męskie oraz damskie stworzone z myślą o…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zaskoczone pielęgniarki usłyszały w sejmie: stawka lekarza to 60 zł/godz.

3 min czytania
Stanowisko lekarzy wobec projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w kilku ostatnich artykułach redakcyjnych przekazuje czytelnikom portalu…
Komentarze