Gafa związku? Zobacz reportaż. Prezydium związku zawodowego pip spotkalo się w czwartek z premierem i ministrami: zdrowia oraz pracy i polityki społecznej. Czy w obecnej sytuacji decyzja związku o przyjęciu zaproszenia była przemyślana? Może należało spotkać się po piątkowym proteście?

1 min czytania
Aktualności
MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY

Warszawa, 4 października 2012 r.

 

Informacja prasowa – spotkanie w Ministerstwie Zdrowia z udziałem premiera Donalda Tuska, ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza i ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza z przedstawicielami Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

 

W czwartek, 4 października 2012 r. w Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie z udziałem premiera Donalda Tuska, ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza i ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza z przedstawicielami Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Spotkanie poświęcone było między innymi formom zatrudnienia pielęgniarek i położnych, czasowi pracy tej grupy zawodowej oraz niektórym kwestiom związanym z wprowadzonymi zmianami w systemie emerytalnym. Dyskutowano również nad projektem rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami. Zarówno premier Donald Tusk jak i minister Bartosz Arłukowicz zapewnili, że rozporządzenie wejdzie w życie zgodnie z zapisem ustawowym.

Podsumowując spotkanie Minister Zdrowia i Minister Pracy i Polityki Społecznej podkreślając potrzebę dialogu, zapewnili o woli obu kierowanych przez nich resortów do ścisłej i systematycznej współpracy z OZZPiP.

 

/-/Agnieszka Gołąbek
Rzecznik Prasowy

Powyższy komunikat pochodzi ze strony internetowej ministerstwa zdrowia. Na stronie internetowej związku pip komunikatu brak.

Mariusz Mielcarek

Zobacz reportaż w przedmiotowej sprawie.

Zobacz inny reportaż z wypowiedziami pielęgniarek.

Zobacz zdjęcia i informacje z wyjazdu pielęgniarek i położnych na manifestację w Warszawie:

Białystok, Podlasie, Olsztyn,

 

          Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7328 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka zarobi mniej niż niemedyk.

3 min czytania
Protestujący medycy pogrążają płacowo pielęgniarki Pani Krystyna Ptok – przewodnicząca związku pielęgniarek, w jednym z ostatnich wywiadów wyraża pogląd, że jest zmęczona…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki - nieco spadnie różnica w podstawie.

3 min czytania
Protestujący medycy oraz minister zdrowia nie mają woli poprawy niesprawiedliwej oraz dyskryminującej siatki płac Sprawę wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych,…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wzrost wynagrodzenia pielęgniarki za tytuł specjalisty.

2 min czytania
Wzrost wynagrodzenia pielęgniarki z tytułu uzyskania tytułu specjalisty w siatce płac autorstwa ministra zdrowia W dniu dzisiejszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i…
Komentarze