Gazeta pielęgniarek – kontrowersje wokół iniekcji domięśniowych.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-line
Gazeta pielęgniarek – kontrowersje wokół iniekcji domięśniowych.

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

W bieżącym wydaniu gazety jednym z wielu poruszanych zagadnień jest temat iniekcji domięśniowych. W artykułach na stronie 5 i 9 przytaczamy opinie konsultantów w przedmiotowej problematyce. Publikujemy za Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych korespondencję w sprawie realizacji zleceń lekarskich, w ramach których pielęgniarka ma podać kilka produktów leczniczych w jednej iniekcji. W drugiej opinii poruszana jest kwestia iniekcji domięśniowych w pediatrii.

Czytaj więcej w e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link. Dostęp do e-wydania gazety jest bezpłatny.

Poniżej sygnalizujemy pozostałe tematy bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Groteska – historia jednego ustawowego zapisu

Opisujemy historię jednego zapisu do projektu ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej: „Pielęgniarka i położna wykonując zawód ponosi pełną odpowiedzialność za planowanie, organizowanie i zarządzanie opieką medyczną świadczoną pacjentowi”. Tak się tworzy prawo dotyczące pielęgniarstwa.

Pielęgniarki – rekompensata za utracone zarobki

Panie ministrze, warto szybko załatwić powyższą sprawę, gdyż pozwy dyskryminowanych pielęgniarek i położnych do Sądów Pracy, zdecydowanie zwiększą koszty naprawienia oczywistej niesprawiedliwości zawodowej oraz społecznej, która jest skutkiem nieprzemyślanego działania ministra zdrowia.

Iniekcje domięśniowe – opinia konsultantów

Publikujemy za Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych korespondencję w sprawie realizacji zleceń lekarskich w domu pacjenta w ramach których pielęgniarka ma podać kilka produktów leczniczych w jednej iniekcji. Stanowiska konsultantów poruszają ważne aspekty praktyki zawodowej.

Składki na izbę prawie 40%    wzrost od lipca 2022 roku

Pielęgniarki i położne zatrudnione na podstawie umowy o pracę albo na podstawie stosunku służbowego, a także nie prowadzące działalności gospodarczej a wykonujące zawód wyłącznie na podstawie umowy-zlecenia mają ściągane składki na izbę w wysokości 1 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

Nowe kompetencje opiekuna medycznego

Ministerstwo zdrowia: „Wprowadzone zmiany do systemu kształcenia w zawodzie opiekun medyczny, przyczynią się do zapewnienia odpowiednio przygotowanego personelu w systemie ochrony zdrowia, jak również pozwolą opiekunom medycznym rozwijać się zawodowo poprzez nabywanie dodatkowych kompetencji.”

W sejmie dyskusja o gorszych pielęgniarkach

„Jestem pielęgniarką z 30-letnim stażem w zawodzie. Mam studia wyższe. Obecna siatka płac spowodowała nieporozumienia wśród pielęgniarek ze mną pracujących – popsuła atmosferę i spowodowała, że nie chce się iść do pracy. Proszę – zróbcie z tym porządek!”

Czytaj więcej na e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link.

Prenumerata papierowej wersji Gazety

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych jest wydawana także w formie papierowej. W Sklepie Pielęgniarek i Położnych istnieje możliwość zaprenumerowania Gazety na okres 6, a także 11 miesięcy, z dostawą pod wskazany adres.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

703 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Aktualności

Przykład na pomiatanie pielęgniarkami.

11 min czytania
Oświadczenie złożone przez senator Alicję Chybicką w dniu 26 maja 2023 r. w sprawie dramatycznej sytuacji pielęgniarek. Oświadczenie skierowane do ministra zdrowia…
Komentarze
×
Aktualności

Gdzie pracodawca ma przesunąć pielęgniarki?