Gazeta pielęgniarek – Pracodawcy wypowiadają warunki zatrudnienia.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Gazeta pielęgniarek – Pracodawcy wypowiadają warunki zatrudnienia.

Dyrektorzy piszą nowy Kodeks pracy

W październikowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy oryginalną treść wypowiedzenia warunków pracy dostarczonego pielęgniarce przez kierownika podmiotu leczniczego. Kuriozalne jest to, że pracodawca nie uznaje posiadanych przez pielęgniarkę kwalifikacji, a stanowisko pracy zostaje bez zmian. Dotychczas te kwalifikacje uznawał. Ba, brał z NFZ za to pieniądze!

Czy pracodawca w tym przypadku nie wyłudził środków finansowych od NFZ za okres od 1 lipca 2021, kiedy wykazał do NFZ daną pielęgniarkę w wyższej grupie siatki płac? Jeśli przyjmiemy taki tok rozumowania, a jest on całkowicie uzasadniony, to kierownik napisał sam na siebie donos.

Natomiast stwierdzenie zawarte w wypowiedzeniu, cytujemy: „pracodawca przyjmuje wariant przejściowy i pośredni”– to pisanie na nowo Kodeksu pracy.

Pracodawca w wypowiedzeniu w ogóle nie odnosi się do porozumienia ze związkami zawodowymi w zakresie sposobu podziału środków na wzrost wynagrodzeń. Natomiast, gdy takiego porozumienia nie zawarto, to kierownik podmiotu leczniczego powinien wydać stosowne zarządzenie w przedmiotowym zakresie. Jak tam uregulowano kwestie poruszone w wypowiedzeniu?

To tylko wstępna analiza poniższego wypowiedzenia warunków pracy pielęgniarki. Jedno jest pewne. Pielęgniarka została sprowadzona do roli niewolnika, natomiast kierownik podmiotu leczniczego poprzez radosną twórczość pisze nowe prawo pracy.

Przyjmując logikę kierownika, można tę pielęgniarkę przesunąć do punktu pobrań krwi. To stanowisko nie wymaga posiadania prawa wykonywania zawodu pielęgniarki. Wobec
powyższego kierownik mógł napisać do danej pielęgniarki: „przyjmując wariant przejściowy i pośredni,… zaszeregowuję panią do grupy… 7, tj. inny pracownik wykonujący zawód medyczny inny niż określony w lp. 1-6 z wymaganym średnim wykształceniem oraz opiekun medyczny”.

Parafrazując słowa prezesa Kaczyńskiego, kierownik podmiotu leczniczego należy jednak do „ludzkich panów”.

Wypowiedzenie warunków umowy o pracę

Działając w imieniu Pracodawcy, na zasadzie art. 42 § 1 w zw. z art. 32 § 1 i 2 Kodeksu pracy wypowiadam Pani warunki umowy o pracę zawartej od dnia …………. , w zakresie:

  1. stanowisko: bez zmian;
  2. zajmowane przez pracownika stanowisko pracy zaliczane jest do 6 grupy zawodowej zgodnie z załącznikiem nr 1 Ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych;
  3. wynagrodzenie zasadnicze: 5323 PLN brutto.

Pozostałe warunki umowy o pracę nie ulegają zmianie.

W bieżącym wydaniu Gazety, na stronie 2, publikujemy także uzasadnienie wypowiedzenia warunków pracy pielęgniarce, sprawdź.

źródło: korespondencja do redakcji pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 69

Bądź pierwszym, który oceni wpis

699 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki z grupy 6 złożyły pozew. Zobacz jakie wynagrodzenie zaproponował szpital w negocjacjach.

4 min czytania
Ustawa oraz podmioty lecznicze dyskryminują płacowo pielęgniarki z grupy 6. Pielęgniarki mają dość upokorzenia i walczą o godność zawodową w sądach Media…
AktualnościNormy zatrudnienia pielęgniarek i położnych

Izba pielęgniarek pisze zadziwiające stanowisko.

3 min czytania
Decydenci mają nowe pomysły w kwestii norm zatrudnienia pielęgniarek a izba pielęgniarek pisze stanowiska – zdumiewające Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie za wyższe wykształcenie 400 PLN większe.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Nowy Dwór Mazowiecki Zakres obowiązków: Opieka nad pacjentami zakładu. Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie od 7 500 PLN brutto.