Gazeta Pielęgniarek – Walczą o urlopy zdrowotne.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Gazeta Pielęgniarek – Walczą o urlopy zdrowotne.

Zdaniem pielęgniarek

W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych przytaczamy wypowiedź pielęgniarki w sprawie samopoczucia po kilkudziesięciu latach pracy w zawodzie pielęgniarki, a także komentarze koleżanek w przedmiotowej kwestii.

„Mam 51 lat. Myślałam, że tylko ja tak mam: zmęczenie, niemoc, nerwowość. Kiedyś góry mogłam przenosić. Teraz wszystko mnie irytuje. Jestem wypalona. Gdybym miała wybór, na pewno odeszłabym na emeryturę. Moją frustrację odczuwają wszyscy – rodzina, znajomi, pacjenci. Najgorsze, że trudno nad tym zapanować”.

W odpowiedzi na słowa pielęgniarki pojawiły się komentarze koleżanek. Wiele z nich czuje się podobnie, doświadczyły wypalenia zawodowego.

Poniżej przedstawiamy wybrane wypowiedzi.

• Też mam 51 lat, też marzę o emeryturze.

• Nasz zawód z powodu pracy zmianowej przez wiele lat powinien mieć szansę na wcześniejszą emeryturę. I koniecznie urlop na podratowanie zdrowia psychicznego i fizycznego.

• Znam to, lecz patrząc z perspektywy, nie tylko my się zmieniamy. Nasi pacjenci również i niekoniecznie na lepsze. Ogrom jest roszczeniowych – nie mylić ze „świadomymi”, przykłady można mnożyć. Pomimo i na przekór kocham swój zawód. Pozdrawiam.

• Też tak miałam po trzydziestu latach na ortopedii, teraz jestem na rencie i wiem, że żyję. Pozdrawiam cieplutko.

• Podstawowy problem wypalenia: brak urlopu na regenerację. To zarzut wobec związków zawodowych.

Więcej komentarzy pielęgniarek dotyczące wypalenia zawodowego przeczytasz w sierpniowym wydaniu Gazety, na stronie 11.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 20

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1080 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Została ukarana. Poszła do sądu.

3 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Jakie zarzuty postawił pielęgniarce pracodawca… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu…
AktualnościPraca w Norwegii

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę jako pielęgniarka?

3 min czytania
Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z pracy z pielęgniarkami wyjeżdżającymi za granicę. Na podstawie dziewięciu lat pracy w Open Europe, specjalizując…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pracodawca zarzucił pielęgniarce "dezorganizację pracy w oddziale".

6 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru Z uzasadnienia (fragment) wyroku Sądu Okręgowego:  Bezpośrednią przełożoną powódki była M. K., która pełni obowiązki Pielęgniarki Oddziałowej. Przełożoną wszystkich pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Oczekiwana gotowość do wspólnego ustalania harmonogramu pracy.