Gazeta Pielęgniarek: zmiany w siatce płac, dodatkach, specjalizacjach.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-line
Gazeta Pielęgniarek: zmiany w siatce płac, dodatkach, specjalizacjach.

Gazeta Pielęgniarek źródłem istotnych informacji dla środowiska pielęgniarskiego

Poniżej podajemy skrócony wykaz niektórych zagadnień, które czytelnicy znajdą w styczniowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Osoby zainteresowane tematami styczniowego wydania Gazety, zachęcamy do zapoznania się z darmowym e-wydaniem.

Zmiana zasad wypłacania dodatków

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zwraca szczególną uwagę użytkowników pielegniarki.info.pl na istotną zmianę w zasadach wypłaty dodatków dla pielęgniarek i położnych. Sprawa dotyczy terminu granicznego wypłaty dodatku.

MZ o weryfikacji statusu zdrowotnego

Jeżeli państwo ma zamiar wprowadzić obowiązkowe szczepienia pielęgniarek i położnych, to musi wprowadzić je zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Walka z pandemią nie może być usprawiedliwieniem dla radosnej twórczości ministra zdrowia.

Minister żongluje tabelą zaszeregowania

Panie ministrze! Może czas wreszcie usiąść do stołu i zastanowić się, jak to wszystko wyprostować. Skrzywdził Pan wiele osób. Odarł z godności zawodowej tysiące pielęgniarek. Zrównał Pan nasz odpowiedzialny zawód z sekretarką medyczną i opiekunem medycznym. Kiedy przyjdzie czas na opamiętanie?

Opiekun medyczny młodszą pielęgniarką

Wielokrotnie na portalu zwracaliśmy uwagę na problematykę poruszaną w sejmie. Oczywiście wypowiedź pani poseł dotyczącą tytułu młodszej pielęgniarki dla opiekuna medycznego odbieramy jako ironiczną, dystansującą się od takiego pomysłu. Publikujemy liczne komentarze zamieszczone na naszym fanpage’u.

Specjalizacja zostanie wydłużona do 5 lat

Pielęgniarka: “Zastanawiam się, po co te studia i dyplom. Bo i tak, idąc do pracy, trzeba mieć 100 papierków, że możesz to czy tamto wykonywać. Może lepiej prosto z ulicy i tylko kursy kończyć?” “Trzeba stworzyć stopnie w pielęgniarstwie i przyporządkować im zakres uprawnień”.

Dlaczego pielęgniarki zostały pielęgniarkami?

“To miała być moja ostateczność! Tak, dobrze słyszycie! Mój tato jest pielęgniarzem, a moja babcia była sanitariuszką na wojnie, więc zawód ten był mi znany od zawsze. Można powiedzieć, że przekazywany z pokolenia na pokolenie – tato zawsze mi powtarzał, że jest to ciężki, mało płatny, ale jakże wdzięczny zawód”.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 48

Bądź pierwszym, który oceni wpis

562 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki i opiekunowie medyczni mają te same problemy zdrowotne.

2 min czytania
Choroby zawodowe pielęgniarek i położnych Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe to choroby, które bardzo często występują u pielęgniarek. Wiąże się to z zakresem obowiązków, które…
AktualnościOferty pracy

Szpital zatrudni pielęgniarki na oddziałach. Do 10,5 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie zatrudni pielęgniarki/pielęgniarzy w klinikach/oddziałach/POZ. Forma pracy: Pełny etat…
Aktualności

60-lecie szkoły pielęgniarskiej.

2 min czytania
W 1995 r. zakończono kształcenie pielęgniarek na poziomie licealnym Posiedzenie Sejmu w dniu 1 grudnia 2022 roku Poseł Beata Strzałka: Panie Marszałku!…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki: minister jeszcze więcej namieszał w grupach.