Gazeta Pielęgniarek: zmiany w siatce płac, dodatkach, specjalizacjach.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-line
Gazeta Pielęgniarek: zmiany w siatce płac, dodatkach, specjalizacjach.

Gazeta Pielęgniarek źródłem istotnych informacji dla środowiska pielęgniarskiego

Poniżej podajemy skrócony wykaz niektórych zagadnień, które czytelnicy znajdą w styczniowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Osoby zainteresowane tematami styczniowego wydania Gazety, zachęcamy do zapoznania się z darmowym e-wydaniem.

Zmiana zasad wypłacania dodatków

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zwraca szczególną uwagę użytkowników pielegniarki.info.pl na istotną zmianę w zasadach wypłaty dodatków dla pielęgniarek i położnych. Sprawa dotyczy terminu granicznego wypłaty dodatku.

MZ o weryfikacji statusu zdrowotnego

Jeżeli państwo ma zamiar wprowadzić obowiązkowe szczepienia pielęgniarek i położnych, to musi wprowadzić je zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Walka z pandemią nie może być usprawiedliwieniem dla radosnej twórczości ministra zdrowia.

Minister żongluje tabelą zaszeregowania

Panie ministrze! Może czas wreszcie usiąść do stołu i zastanowić się, jak to wszystko wyprostować. Skrzywdził Pan wiele osób. Odarł z godności zawodowej tysiące pielęgniarek. Zrównał Pan nasz odpowiedzialny zawód z sekretarką medyczną i opiekunem medycznym. Kiedy przyjdzie czas na opamiętanie?

Opiekun medyczny młodszą pielęgniarką

Wielokrotnie na portalu zwracaliśmy uwagę na problematykę poruszaną w sejmie. Oczywiście wypowiedź pani poseł dotyczącą tytułu młodszej pielęgniarki dla opiekuna medycznego odbieramy jako ironiczną, dystansującą się od takiego pomysłu. Publikujemy liczne komentarze zamieszczone na naszym fanpage’u.

Specjalizacja zostanie wydłużona do 5 lat

Pielęgniarka: „Zastanawiam się, po co te studia i dyplom. Bo i tak, idąc do pracy, trzeba mieć 100 papierków, że możesz to czy tamto wykonywać. Może lepiej prosto z ulicy i tylko kursy kończyć?” „Trzeba stworzyć stopnie w pielęgniarstwie i przyporządkować im zakres uprawnień”.

Dlaczego pielęgniarki zostały pielęgniarkami?

„To miała być moja ostateczność! Tak, dobrze słyszycie! Mój tato jest pielęgniarzem, a moja babcia była sanitariuszką na wojnie, więc zawód ten był mi znany od zawsze. Można powiedzieć, że przekazywany z pokolenia na pokolenie – tato zawsze mi powtarzał, że jest to ciężki, mało płatny, ale jakże wdzięczny zawód”.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 48

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1032 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ wskazało winnego braku realizacji obietnicy wyborczej względem pielęgniarek z grupy 5 i 6.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia wskazało winnego braku realizacji obietnic wyborczych wobec środowiska pielęgniarek Ministerstwo zdrowia ustami wiceministra pana Marka Kos oznajmiło, że „zwłoki nie…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Kolejne pielęgniarki zdały pozytywnie egzamin specjalizacyjny.

2 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego ma na celu przygotowanie pielęgniarki, położnej do podejmowania działań promujących…
Aktualności

Praca w punkcie pobrań krwi - blaski i cienie

3 min czytania
W poszukiwaniu zawodu, który łączy w sobie pasję z możliwością realnego wpływu na życie innych, warto zwrócić uwagę na profesję, która może…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki: minister jeszcze więcej namieszał w grupach.