Gazeta pielęgniarek – zobacz ostateczną treść ustawy o wynagrodzeniach.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Gazeta pielęgniarek – zobacz ostateczną treść ustawy o wynagrodzeniach.

Ostateczny kształt ustawy o wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych

Sejm w dniu 23 czerwca 2022 roku odrzucił wszystkie poprawki senatu do ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych. Załącznikiem do ustawy jest nowy podział pielęgniarek i położnych w siatce płac oraz nowe współczynniki pracy.

Wobec powyższego ustawa z dnia 26 maja 2022 roku o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw, zostanie przekazana do prezydenta.

Nową ustawę o wynagrodzeniach publikuje Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

Jaki jest ostateczny kształt ustawy? Jakie współczynniki pracy zostały ostatecznie przypisane trzem grupom pielęgniarek i położnych? Na te wszystkie pytania odpowiedź można znaleźć w czerwcowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych – pielegniarki.info.pl.

Gazeta to profesjonalne medium dedykowane bardzo konkretnej grupie – polskim pielęgniarkom i położnym. Głównym celem, jaki sobie stawiamy, jest rola informacyjna. Piszemy o aktualnej sytuacji prawnej, komentujemy zmiany w przepisach dotyczących zawodu pielęgniarki i położnej, piszemy o aktualnej sytuacji na rynku pracy, informujemy o bieżących sprawach istotnych w zawodzie pielęgniarskim.

Pierwszy numer wydawnictwa pielegniarki.info.pl ukazał się w roku 2008. Obecnie Gazeta kolportowana jest na oddziały szpitalne do prawie 600 podmiotów leczniczych w całej Polsce oraz do indywidualnych prenumeratorów. Nakład Gazety 6500 egzemplarzy.

Miesięcznik dostępny jest w formie e-wydania oraz w wersji papierowej.

Treść ustawy o najniższych wynagrodzeniach wraz tabelą zaszeregowania

Na stronach 6 oraz 7 wydania czerwcowego pielegniarki.info.pl publikujemy całą ustawę o wynagrodzeniach wraz z tabelą zaszeregowania, która zostanie skierowana z sejmu do podpisu prezydenta.

Dostęp do wydania elektronicznego Gazety jest bezpłatny. Zapraszamy do lektury, poprzez kliknięcie w poniższy link.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.4 / 5. Ilość głosów: 82

Bądź pierwszym, który oceni wpis

365 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – kominy płacowe. Sąd pisze do Trybunału Konstytucyjnego.

4 min czytania
Pielęgniarka podaje szpital do sądu. Sąd zadaje pytanie prawne Trybunałowi Konstytucyjnemu Sąd Rejonowy w Chorzowie, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (dalej:…
Aktualności

Pieluchomajtki dla dorosłych - kiedy można ubiegać się o refundację?

3 min czytania
Ludzie ciało, jak każdy wie, nie jest pozbawione wad. Wstydliwe niedoskonałości manifestują się coraz bardziej wraz z upływem lat. Nietrzymanie moczu jest…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wysokie wynagrodzenia.