Gdzie jest Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych? Czy nie powinna być w Radomiu? 20 KOMENTARZY.

1 min czytania
AktualnościDyskusje na Portalu według działówStrajk w Radomiu. 428 KOMENTARZY.
Gdzie jest  Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych? Czy nie powinna być w Radomiu? 20 KOMENTARZY.

 

W obliczu coraz trudniejszej sytuacji w zakresie konfliktu w radomskim szpitalu, moim zdaniem Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych powiniena udać sie do Radomia. Jego zadaniem oraz rzecznika prasowego samorządu powinno być prowadzenie w Radomiu kampanii informacyjnej o sytuacji zawodowej polskich pielęgniarek i położnych. W mediach  konflikt radomski coraz częściej jest przedstawiany jako protest osób "oderwanych od rzeczywistości", którego głównym powodem są płace, a nawet małe dzieci wiedzą, że jest kryzys! W mediach nie są eksponowane inne postulaty strajkujących: uregulowanie zasad wynagradzania i norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. Te postulaty dotyczą każdego szpitala w Polsce. Dlaczego koszty transformacji w systemie ochrony zdrowia mają ponosić tylko pielęgniarki i położne, natomiast niewspółmiernie wysokie uposażenia i kolejne powyżki dotyczą tylko grupy zawodowej lekarzy? Dlaczego pielęgniarki i położne maja pokornie ponosić konsekwencje nieudolnego zarządzania zakładami opieki zdrowotnej, które są "państwem w państwie" i pozostawione bez należytego nadzoru  ze strony organów założycielskich, także w zakresie polityki płacowej?

Jakie jest wasze zdanie w kwestii obecności Prezesa NIPiP w Radomu? Dlaczego samorząd zawodowy dopiero w szóstym dniu strajku generalnego zajął stanowisko w sprawie obecnego protestu?

Zapraszam do dyskusji.  

 

Mariusz Mielcarek  

11 sierpnia 2009 roku – godz. 11.55

 

Poprzez umieszczanie komentarzy wesprzyjmy strajkujących w Radomiu! Pokażmy strajkującym, że popieramy ich działania w słusznej sprawie! Naszej wspólnej sprawie! Nie bądź obojetny.

Zobacz także:

Kadra zarządzającą polskimi szpitalami. "Państwo w państwie?" Gorzów – tonący w długach szpital funduje dyrektorowi studia za 22 tys. zł; Świecie – prezes szpitala dostaje premię 250 tys. zł; Wadowice – roczny zarobek ordynatora to 275 tys. zł; Kłodzko – ta sama osoba pełni funkcję dyrektora i ordynatora oddziału; Rybnik – chirurg musiał wozić do pracy żonę swojego szefa, odbierać jego dzieci ze szkoły.

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o upuście na stacjach paliw.

5 min czytania
Upust cenowy dla pielęgniarek na stacjach paliw Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych w sobotę 31 lipca 2021 roku, poinformował czytelników portalu o…
Komentarze