“Głos środowiska pielęgniarek wyraźnie wybrzmiał.”

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
“Głos środowiska pielęgniarek wyraźnie wybrzmiał.”


Płace pielęgniarek – dyskusja w Kancelarii Prezydenta

Jednym z tematów poruszonych na posiedzeniu prezydenckiej Rady ds. Ochrony Zdrowia była sprawa wynagrodzeń minimalnych w służbie zdrowia – poinformowała w środę Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP. Zaznaczyła, że „bardzo wyraźnie wybrzmiał głos środowiska pielęgniarek”. W środę odbyło się kolejne posiedzenie prezydenckiej Rady ds. Ochrony Zdrowia.

Grażyna Ignaczak-Bandych podkreśliła na briefingu po posiedzeniu Rady, że pandemia spowodowała skrócenie życia Polaków; wskazywała, że w tej sytuacji szczególnie liczy się profilaktyka wielu schorzeń i odejście od różnych używek, zatem Kancelaria Prezydenta włączy się promocję zdrowego stylu życia obywateli bo – jak podkreśliła – „to nas wszystkich wielki zbiorowy obowiązek”.

Poinformowała, że kolejnym tematem poruszonym na posiedzeniu Rady była sprawa wynagrodzeń minimalnych w służbie zdrowia. – Ten temat pojawił się na biurku Pana Prezydenta, ponieważ środowiska pielęgniarek i położnych oprotestowały projekt, który został przyjęty na komisji trójstronnej, projekt, który kompleksowo reguluje kwestię minimalnych wynagrodzeń w służbie zdrowia – powiedziała.

Min. Ignaczak-Bandych podkreśliła, że wysłuchano wszystkich stron zainteresowanych tematem, w tym przedstawicieli pracowników i pracodawców; zaznaczyła, że „bardzo wyraźnie wybrzmiał głos środowiska pielęgniarek”.

– Chcemy zaznaczyć, że Prezydent RP nie uczestniczy w procesie legislacyjnym, ustawy nie ma nawet jeszcze w Sejmie, ale chcemy wiedzieć, jakie są głosy, będziemy się temu przyglądać, decyzja oczywiście w trybie konstytucyjnym będzie podjęta potem przez Pana Prezydenta – powiedziała.

Jak zapowiedziała, najbliższy miesiąc Rada poświęci na pracę nad projektem dotyczącym Centrów Zdrowia 75 plus.

(PAP), Kancelaria Prezydenta

Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Nowa siatka płac pielęgniarek i położnych
 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o upuście na stacjach paliw.

5 min czytania
Upust cenowy dla pielęgniarek na stacjach paliw Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych w sobotę 31 lipca 2021 roku, poinformował czytelników portalu o…
Komentarze