Horror pielęgniarek za 3 000 PLN netto. Z COVID-19.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki piszą
Horror pielęgniarek za 3 000 PLN netto. Z COVID-19.


Pielęgniarki kilka słów prawdy z linii frontu walki z COVID-19

Szpital… Nasz oddział został zainfekowany, bowiem w ciągu jednego dnia został przekształcony w oddział zakaźny z około 20 pacjentami. Chorzy leżący, potrzebujący całkowitej opieki. Na oddziale zostały dwie pielęgniarki, które jak okazało trafiły do pracy nie na 12-godzinny ale na 36 a nawet 48-godzinny dyżur! 

Pozostawione same sobie, bez potrzebnych rzeczy ochronnych aby podejść do pacjenta. Pielęgniarki idąc do pracy nie miały ze sobą nic na tyle godzin pracy, nawet przedmiotów higieny osobistej ponieważ wcześniej nikt o tym nie poinformował.

Pielęgniarki z kwarantanny zmuszono do powrotu do pracy

Personel zarażony trafił na kwarantannę, skąd i tak został wzywany do stawienia się w pracy, mimo, że pielęgniarki z kwarantanny miały objawy chorobowe i źle się czuły. Oddział przekształcony został całkowicie w zakaźny i pojawiły się kolejne problemy z odpowiednimi maseczkami, kombinezonami. Zamiast butów ochronnych na nogi zakładałyśmy worki foliowe, fartuchy flizelinowe aby podejść do zakażonych pacjentów.

Następnie przez kilka dyżurów były dostępne kombinezony a teraz zaczyna się ten sam problem, brak odpowiedniego zabezpieczenia w środki ochrony indywidualnej. Podchodzimy do dodatnich pacjentów (bo tylko tacy u nas są) w maseczkach jednorazowych flizelinowych. Przez okres letni, przy zmniejszonej liczbie zachorowań, tak jak u nas tak i w całej Polsce nie zostały podjęte kroki przygotowania małych szpitali powiatowych do przekształcenia w oddziały zakaźne. Personel nie został w tym zakresie przeszkolony.

Nie ma nawet tlenu z centralnej tlenowni, tylko musimy, my pielęgniarki same wymieniać i dowozić butle z tlenem. Proszę sobie wyobrazić ile takich ciężkich butli w ciągu jednej doby trzeba wymienić. Jak wiadomo 1 butla starcza maksymalnie do dwóch godzin do jednego pacjenta. 

Horror pielęgniarek za  3 000 PLN netto 

O pozostałych warunkach pracy aż wstyd pisać…. Takie właśnie są realia pracy na stanowisku pielęgniarki. Z długoletnim stażem pracy za około 3 000 PLN miesięcznie netto. Nic tylko usiąść i płakać…

Dodatkowo dodam, że pracownicy nie są testowani już nawet przesiewowo, pomimo ciągłego kontaktu z zakażonymi pacjentami i braku odpowiedniego ubioru. Przecież my też boimy się o siebie i swoje rodziny. Wiem, że to zawód wymagający poświęcenia i oddania pacjentowi ale to nie znaczy, że można nas traktować jak mięso armatnie…

W pewnym momencie nie będzie w ogóle personelu z kwalifikacjami a wtedy kto zaopiekuje się tymi ciężko chorymi ludźmi?

Dane autora do wiadomości redakcji

Wybrała: Daria Hoffa, pielegniarki.info.pl

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected].
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8271 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze