Hospital English

1 min czytania
AktualnościGazeta nr 3/2015
Hospital English

 

 

Wydawnictwo zostało przygotowane przez profesorów uniwersytetu medycznego z Oxfordu, którzy posiadają bogate doświadczenie w opracowywaniu oraz prowadzeniu kursów adaptacyjnych dla pielęgniarek z zagranicy.
Jest to mały przewodnik, który w bardzo lekki i jasny sposób dokładnie opisuje, czego pielęgniarki mogą spodziewać się od pierwszego momentu po przybyciu do Anglii aż do osiągnięcia zaawansowanego stażu pracy w szpitalu. W podręczniku zawarto np. stwierdzenie, że KAŻDA osoba przeżywa szok kulturalny w pierwszych kilku tygodniach – jest to objaw zupełnie normalny i nie ma w nim nic nadzwyczajnego; w początkowym okresie nie należy oczekiwać od siebie zbyt wiele, lecz obserwować, pytać i uczyć się. Autorzy informują, w jaki sposób mówią Brytyjczycy, udzielają też bardzo wielu niezmiernie cennych wskazówek: jak nauczyć się słuchać akcentu, na co zwracać uwagę. Broszura radzi, krok po kroku, jak zachować się w szpitalu podczas kilku pierwszych dni i tygodni – od najprostszych spraw: jak się przedstawić, jak wywrzeć dobre wrażenie na zespole współpracowników, w jaki sposób prosić o więcej wsparcia lub treningu, jak odbierać telefony (różne scenariusze) – po problemy bardziej zawodowe: wyjaśnienia skrótów medycznych, scenariusze kliniczne, kod praktyki pielęgniarskiej NMC (co Hospital English (KatP) kod NMC mówi na temat poszanowania pacjenta i jego prywatności, w tym także poufności informacji) itd.
Przewodnik zawiera wiele ćwiczeń praktycznych, co sprawia, że stanowi bardzo przyjemną i interesującą lekturę.
Jest to książeczka, którą pielęgniarki powinny przeczytać przed przyjazdem do Anglii, ale również mieć ją zawsze przy sobie podczas kilku pierwszych tygodni w pracy. Z pewnością bardzo im doda pewności siebie.

Rok wydania: 2003, stron 146, cena 33 zł.

Książkę można zamówić w Sklepie Pielęgniarek i Położnych – www.sklep.pielegniarki.info.pl lub telefonicznie pod numerem 530 385 481 wysyłając sms o treści: książki. ODDZWONIMY!

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Komentarze