II Edycja Konferencji WomenInMed: Inspirowanie, Wspieranie, Rozwijanie

2 min czytania
Aktualności
II Edycja Konferencji WomenInMed: Inspirowanie, Wspieranie, Rozwijanie

Konferencja WomenInMed

Fundacja Kobiety Medycyny z ogromną przyjemnością ogłasza drugą edycję Konferencji WomenInMed, dedykowanej wyjątkowym kobietom pracującym w ochronie zdrowia. Wydarzenie odbędzie się 22 marca 2024 roku w salach Targów Poznańskich. To powtarzalne co roku spotkanie, które już podczas I edycji zgromadziło ponad 150 kobiet, stało się wielowymiarową platformą wspierającą rozwój społeczności kobiet w medycynie.

Konferencja WomenInMed to nie tylko miejsce wymiany wiedzy medycznej, to przede wszystkich wyjątkowa okazja do nawiązania relacji i współpracy między kobietami pracującymi w różnych obszarach ochrony zdrowia. To wydarzenie skierowane zarówno do lekarek z ogromnym doświadczeniem, jak i tych, które dopiero rozpoczynają swoją profesjonalną ścieżkę. Zapraszamy dyrektorki szpitali, ordynatorki, liderki placówek medycznych, przedsiębiorcze prowadzące własne gabinety, a także farmaceutki, terapeutki, psycholożki, ratowniczki medyczne, techniczki medyczne, analityczki medyczne, pielęgniarki, położne oraz studentki kierunków medycznych.

Podczas tegorocznej konferencji zaproszone ekspertki i eksperci będę poruszać sytuację kobiet w medycynie w obszarze trzech tematów.

Po pierwsze padną odpowiedzi na pytanie: Jak zadbać o swój dobrostan psychiczny i fizyczny pracując w ochronie zdrowia? Prelegentki i Prelegenci opowiedzą o istocie odpoczynku, w tym snu, a także o motywacji i sile budowania relacji i społeczności.

Drugim tematem będzie moc komunikacji. W czasie prelekcji kobiety medycyny będą miała szansę dowiedzieć się jak rozwijać zdolności relacyjne i komunikacyjne w zespole, w relacji z pacjentem oraz w kontekście budowania w sobie cech liderskich.

Ostatnim tematem przewodnim będzie kwestia sytuacji kobiet w ochronie zdrowia w aspektach prawnych, sytuacji rodzinnej, sytuacji zarobkowej i rozwoju kariery.

Konferencja WomenInMed to spotkanie dla Kobiet pracujących we wszystkich zawodach medycznych, którego celem głównym jest zbudowanie nowych, trwałych relacji między kobietami w ochronie zdrowia, wzajemnie wsparcie i wymiana doświadczeń. A także rozwój kompetencji przyszłości, zwrócenie uwagi na ważne tematy dyskryminacji, wypalenia zawodowego. Jest to tworzenie miejsca, w które integruje kobiety z różnych obszarów medycyny, tworząca silną sieć wspierającą.

Dodatkowym ważnym elementem konferencji jest gala rozdania nagród w konkursie MedWoman 2023. Te nagrody są przyznawane już drugi rok z rzędu. Możliwość zgłaszania się kandydatek i nominowania kandydatek trwa do 10 stycznia. W tym roku Fundacja przyzna nagrody w kategoriach: Managerka w Sektorze Publicznym, Managerka w Sektorze Prywatnym, Naukowczyni oraz Grand Prix za Całokształt Pracy.

Fundacja Kobiety Medycyny serdecznie zaprasza wszystkie kobiety z branży medycznej do udziału w II edycji Konferencji WomenInMed, by razem inspirować, wspierać i rozwijać się!

Bilety Early Birds są dostępne do końca stycznia na stronie konferencji: www.kobietymedycyny.org/konferencja

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ostrzegały. Ale Zespół Trójstronny wiedział lepiej.

2 min czytania
Dobrze, że te słowa padły… gdyż ukazują role jaką odegrał Zespół w lansowaniu radosnej twórczości legislacyjnej w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek, której skutkiem…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę. Kontrakt 55- 65 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Dom opieki dla seniorów we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów oraz Centrum Alzheimera poszukuje…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka o dobrych radach przełożonych.