Ile kawy wypijają pielęgniarki i położne aby przetrwać dyżur?

1 min czytania
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych
Ile kawy wypijają pielęgniarki i położne aby przetrwać dyżur?

Kawa na dyżurach pielęgniarskich

Kawa, czyli główne źródło kofeiny, a także napój bez którego wiele osób nie wyobraża sobie dnia. Oprócz oczywistego pobudzenia organizmu kawa przyspiesza metabolizm oraz spalanie tkanki tłuszczowej, a także znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach, np. farmakologii czy kosmetologii. Postanowiliśmy więc zapytać pielęgniarki i położne czy piją kawę, a jeśli tak to ile jej wypijają, aby przetrwać dyżur.

Praca pielęgniarek i położnych

Pytanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pojawiło się ponad 80 komentarzy. Większość pielęgniarek i położnych podkreślała, że wypija jedną kawę na dyżurze i nie zawsze jest ona ciepła, ze względu na dużą ilość pracy. Były także opinie pielęgniarek, które pisały, że potrzebują trzech kaw dziennie i więcej. Poniżej wybrane komentarze w oryginalnym brzmieniu:

  • Jeśli mam czas to jedną i pije ją przez 12 godzin
  • Jedna, ale w biegu
  • Kawka musi być. Jedna lub dwie minimum
  • Jedna, ale po drodze do pracy. Na dyżurze nie ma na to czasu
  • Potrzebowałabym dużo, ale jak się uda chociaż wypić jedną to duży sukces
  • Od lat pije zimną kawę. Ciepła jest nie dobra. Nowe pytanie: jak długo pijesz 1 kawę?
  • Jedna – od 7.00 do 19.00 ta sama
  • Zaczynam przed raportem i kończę ją ok.15

Kubki z nadrukiem

W Sklepie Pielęgniarek i Położnych znajdziesz trzy kubki stworzone z myślą o pielęgniarkach i położnych, które będą idealne na dyżurach do picia ulubionej kawki lub herbaty. Kubek ma pojemność. ok. 330 ml, można myć go w zmywarce, czy też używać podczas podgrzewania w mikrofalówce. Występuje w trzech wersjach graficznych:
“Jestem dumna, bo jestem położną”
– “Jestem dumna, bo jestem pielęgniarką”
– “Mam czepek, mam moc”

Kubek będzie idealnym pomysłem na prezent dla koleżanki pielęgniarki, czy położnej. Zobacz także inne przedmioty w dziale gadżety w Sklepie Pielęgniarek i Położnych oraz wiele innych produktów, m.in. odzież medyczną damską oraz męską.

sklep
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.6 / 5. Ilość głosów: 29

Bądź pierwszym, który oceni wpis

327 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o sposobach organizacji przerw w pracy.

2 min czytania
Praca pielęgniarek i położnych W jednym z postów na naszym Facebooku zadaliśmy pytanie pielęgniarkom i położnym, które brzmiało: Ile kawy wypijają podczas…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

NIK o wynagrodzeniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes NIK spotkał się z przedstawicielkami środowiska pielęgniarek i położnych Na prośbę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP), Prezes NIK Marian Banaś przyjął w centrali…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM i SM dzięki „krętym ścieżkom” są nadal pielęgniarkami.

5 min czytania
Siatka płac pielęgniarek – głos użytkownika Portalu Pielęgniarek i Położnych Poniżej cytujemy jeden z komentarzy dotyczący artykułu redakcyjnego z dnia 30 listopada…
Komentarze