Ile osób w Polsce studiuje pielęgniarstwo lub położnictwo? Ile miejsc specjalizacyjnych dofinansuje w 2006 ministerstwo zdrowia?

1 min czytania
Aktualności

Kształcenie pielęgniarek i położnych odbywa się w 42 uczelniach posiadających akredytację. Wykaz tych uczelni przedstawiamy tutaj. Na 11 uczelniach medycznych podlegających ministerstwu zdrowia w roku akademickim 2003/2004 pielęgniarstwo i położnictwo studiowało ponad 3800 osób, natomiast w roku 2005/2006 wskaźnik ten wyniósł 5284 osoby.
W roku akademickim 2005/2006 kształceniem na studiach pomostowych objętych było ponad 2,5 tys. pielęgniarek i położnych.
Ministerstwo zdrowia w 2003 roku dofinansowało 814 miejsc szkoleniowych na specjalizacjach pielęgniarek i położnych. W roku 2004 było to 1458 miejsc, a w latach 2005 i 2006 po 1800 miejsc szkoleniowych. Dodatkowe informacje na temat dofinansowania specjalizacji przedstawiamy tutaj.

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7698 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 5 623 do 7 305 PLN. Minimum średnie wykształcenie zawodowe.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek Miejsce pracy: Warszawa Zakres obowiązków: – przygotowywanie gabinetów zabiegowych, lekarskich i diagnostycznych poprzez sprawdzanie ich stanu gotowości do świadczenia…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Polecamy torbę z krzyżówką z zawodami medycznymi.

1 min czytania
Torby na zakupy, do pracy W asortymencie Sklepu Pielęgniarek i Położnych znajdziemy kilak wzorów toreb bawełnianych. Są one dedykowane pielęgniarkom i położnym….
Aktualności

Izby pielęgniarek – czas skończyć z patologią. Rzecz o zarobkach i składkach.

1 min czytania
Pielęgniarka o zarobkach w izbach pielęgniarek i składkach ściąganych przez izby Witam Serdecznie. w środowisku pielęgniarek tematem numer jeden są obecne problemy…
Komentarze