Ile pielęgniarek i położnych zatrudnionych w szpitalach wykonuje zawód w ramach umowy o pracę, a ile w ramach umowy cywilnoprawnej?

1 min czytania
Aktualności
Ile pielęgniarek i położnych zatrudnionych w szpitalach wykonuje zawód w ramach umowy o pracę, a ile w ramach umowy cywilnoprawnej?

 

Ministerstwo zdrowia informuje, że "według danych Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w 2013 roku 189 014 pielęgniarek realizowało świadczenia gwarantowane, w tym 12 001 w ramach umów cywilnoprawnych w szpitalach ogólnych oraz 6 447 w podstawowej opiece zdrowotnej. W przypadku położnych na 22 473 – 744 realizowało świadczenia w ramach umów cywilnoprawnych w szpitalach ogólnych oraz 1 899 w podstawowej opiece zdrowotnej."

Czyli w 2013 roku 6,5% pielęgniarek zatrudnionych w szpitalach, wykonywało zawód w ramach umów cywilnoprawnych. W przypadku położnych było to 3,3%.

Mariusz Mielcarek 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze