Informacja o spotkaniach w sejmie w sprawie pielęgniarek i położnych środowiskowych. W dniu 5 oraz 7 lipca 2016 roku.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarka i położna rodzinnaZamach na pielęgniarki i położne rodzinne
Informacja o spotkaniach w sejmie w sprawie pielęgniarek i położnych środowiskowych. W dniu 5 oraz 7 lipca 2016 roku.

 

 

Szanowni Państwo

Od kilku miesięcy toczy się intensywna dyskusja w sprawie planowanych zmian w POZ, a bezpośrednio dotyczących pracy pielęgniarek i położnych rodzinnych oraz medycyny szkolnej. Do biur poselskich docierają apele Państwa, które później stają się podstawą pytań i interpelacji poselskich, które niestety nie przynoszą większych skutków. W związku z tą sytuacją Klub Poselski Kukiz'15 pragnie zaprosić reprezentacje regionalne pielęgniarek i położnych rodzinnych na konferencję, która odbędzie dnia 07 lipca 2016 r. (czwartek) w Sali Kolumnowej budynku Sejmu RPo godz. 12:00.

Złożyliśmy szereg licznych uwag i zastrzeżeń do projektów zamierzonych reform, które nie zostały do tej pory uwzględnione przy pracach komisji. W związku z tym prosimy o udział w konferencji i przekazanie zaproszenia wszystkim Oddziałom Kolegiów Pielęgniarek i Położnych rodzinnych oraz reprezentacji pielęgniarek medycyny szkolnej.

Głównym celem konferencji jest przeprowadzenie dialogu pomiędzy przedstawicielami rządu,

a środowiskiem pielęgniarskim. Podczas konferencji dojdzie do prezentacji pracy, jaką na rzecz pacjentów wykonują pielęgniarki i położne, zaprezentowania postulatów środowiska pielęgniarskiego oraz spotkania z przedstawicielami władzy ustawodawczej, jak i przedstawicielami rządu – Premier Beatą Szydło i Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem.

Głęboko wierzymy, że zwołana przez nas konferencja, będzie punktem zwrotnym w negocjacjach na linii rząd – pielęgniarki. Uważamy, że wspólnym działaniem jesteśmy w stanie odwrócić wprowadzanie niekorzystnych reform. Dlatego prosimy o aktywnie włączenie się w przygotowanie konferencji, która może uwidocznić Państwa postulaty.

W celu umożliwienia wejścia na teren Sejmu RP prosimy o przesłanie listy osób pragnących uczestniczyć w konferencji do dnia 06 lipca 2016 r. na adres e-mail: 

posel.jaroslaw.sachajko.gmail.com.

Biuro Poselskie Zamość dn.01.07.2016

Posła RP
Jarosława Sachajko
ul. Akademicka 4
22-400 Zamość

Natomiast w dniu 5 lipca 2016 roku, również w sejmie odbędzie się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. pielęgniarek, położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej. Program: Dyskusja nad założeniami do projektu ustawy o POZ.

Mariusz Mielcarek

 

 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8163 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: to powinien być nasz przywilej.

2 min czytania
Pielęgniarka o zdrowiu pielęgniarek W minionym tygodniu zacytowaliśmy na profilu na Facebooku poniższą wypowiedź pielęgniarki. Trudno się z nią nie zgodzić, urlop…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 120-150 zł/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Dom seniora – prywatna placówka, znajdującą się na terenie województwa podlaskiego poszukuje do pracy pielęgniarki. Wynagrodzenie: Forma zatrudnienia:…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Związek pielęgniarek zawarł porozumienie.

2 min czytania
Związek pielęgniarek podpisał porozumienie. Podobno „niesamowite”… Jedna z organizacji zakładowych Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w dniu 10 kwietnia 2024 roku…
Komentarze