Informacja o spotkaniach w sejmie w sprawie pielęgniarek i położnych środowiskowych. W dniu 5 oraz 7 lipca 2016 roku.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarka i położna rodzinnaZamach na pielęgniarki i położne rodzinne
Informacja o spotkaniach w sejmie w sprawie pielęgniarek i położnych środowiskowych. W dniu 5 oraz 7 lipca 2016 roku.

 

 

Szanowni Państwo

Od kilku miesięcy toczy się intensywna dyskusja w sprawie planowanych zmian w POZ, a bezpośrednio dotyczących pracy pielęgniarek i położnych rodzinnych oraz medycyny szkolnej. Do biur poselskich docierają apele Państwa, które później stają się podstawą pytań i interpelacji poselskich, które niestety nie przynoszą większych skutków. W związku z tą sytuacją Klub Poselski Kukiz'15 pragnie zaprosić reprezentacje regionalne pielęgniarek i położnych rodzinnych na konferencję, która odbędzie dnia 07 lipca 2016 r. (czwartek) w Sali Kolumnowej budynku Sejmu RPo godz. 12:00.

Złożyliśmy szereg licznych uwag i zastrzeżeń do projektów zamierzonych reform, które nie zostały do tej pory uwzględnione przy pracach komisji. W związku z tym prosimy o udział w konferencji i przekazanie zaproszenia wszystkim Oddziałom Kolegiów Pielęgniarek i Położnych rodzinnych oraz reprezentacji pielęgniarek medycyny szkolnej.

Głównym celem konferencji jest przeprowadzenie dialogu pomiędzy przedstawicielami rządu,

a środowiskiem pielęgniarskim. Podczas konferencji dojdzie do prezentacji pracy, jaką na rzecz pacjentów wykonują pielęgniarki i położne, zaprezentowania postulatów środowiska pielęgniarskiego oraz spotkania z przedstawicielami władzy ustawodawczej, jak i przedstawicielami rządu – Premier Beatą Szydło i Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem.

Głęboko wierzymy, że zwołana przez nas konferencja, będzie punktem zwrotnym w negocjacjach na linii rząd – pielęgniarki. Uważamy, że wspólnym działaniem jesteśmy w stanie odwrócić wprowadzanie niekorzystnych reform. Dlatego prosimy o aktywnie włączenie się w przygotowanie konferencji, która może uwidocznić Państwa postulaty.

W celu umożliwienia wejścia na teren Sejmu RP prosimy o przesłanie listy osób pragnących uczestniczyć w konferencji do dnia 06 lipca 2016 r. na adres e-mail: 

posel.jaroslaw.sachajko.gmail.com.

Biuro Poselskie Zamość dn.01.07.2016

Posła RP
Jarosława Sachajko
ul. Akademicka 4
22-400 Zamość

Natomiast w dniu 5 lipca 2016 roku, również w sejmie odbędzie się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. pielęgniarek, położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej. Program: Dyskusja nad założeniami do projektu ustawy o POZ.

Mariusz Mielcarek

 

 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8329 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 godzin tygodniowo.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Gliwice Zakres obowiązków: Wykształcenie: najlepiej kierunkoweZakres obowiązków: wykonywanie EKG, sprawdzanie przydatności leków, sporządzanie listy leków do…
Komentarze