Interpelacja poselska w sprawie nie objęcia przez ustawę podwyżkową właścicieli nzoz.

1 min czytania
Aktualności

Interpelacja do ministra zdrowia

w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla lekarzy będących właścicielami NZOZ

   Szanowny Panie Ministrze! Ustawa z dnia 22 lipca 2006 r. o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń (Dz. U. z 22 sierpnia 2006 r.) wyłączyła lekarzy właścicieli niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej z podwyżki.

   Ustawa przewiduje podwyżki dla osób zatrudnionych w NZOZ na podstawie umowy o pracę. Jest wiele przypadków, kiedy właścicielem NZOZ jest lekarz, który świadczy usługi medyczne. Nie podpisuje on sam ze sobą umowy o pracę, w związku z tym nie należy mu się podwyżka.

   W związku z tym pytam: Czy i w jakim terminie właściciele NZOZ będący jednocześnie lekarzami świadczącymi usługi medyczne otrzymają podwyżki za świadczone przez siebie usługi?

   Z poważaniem

   Poseł Aleksander Sopliński

   Warszawa, dnia 7 grudnia 2006 r.


Zobacz też:

Trzy pielęgniarki środowiskowe – rodzinne, wykonują zawód w ramach niepublicznego zakładu opieki zdrowotnego. Jedna z nich jest właścicielem tego nzoz. Ministerstwo zdrowia uważa, że podwyżkę powinny dostać tylko dwie pielęgniarki. Trzecia, która jest właścicielem nzoz NIE! Paranoja!

Październikowe podwyżki nie obejęły pielęgniarek i położnych pracujących w jednostkach budżetowych, żłobkach, domach pomocy społecznej, stacjach sanitarno – epidemiologicznych oraz stacjach krwiodawstwa i medycyny pracy oraz właścicieli nzoz.

Podwyżki wynagrodzeń

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
Komentarze