Interpelacja poselska w sprawie tzw. podwyżek pielęgniarek. Dlaczego te pielęgniarki nie zostały objęte wzrostem wynagrodzeń?

1 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
Interpelacja poselska w sprawie tzw. podwyżek pielęgniarek. Dlaczego te pielęgniarki nie zostały objęte wzrostem wynagrodzeń?
 

 

                                                                                         *Kliknij po więcej informacji…

 

 

                                                                                          Warszawa, 11 grudnia 2015r.

 

Pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony na stanowiskach pielęgniarki i pielęgniarza w Zespołach Wyjazdowych Ratownictwa Medycznego nie zostali objęci wzrostem wynagrodzeń wynikającym z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8.09.15 r. i 14.10.15 r.

Brak podwyżek płac uzasadniono faktem, iż zgodnie ze stanowiskiem NFZ w Krakowie w/w pielęgniarki i pielęgniarze zatrudnieni są u podwykonawcy, a co za tym idzie nie przysługuje im wzrost wynagrodzenia.

Pracodawcą tych pielęgniarek i pielęgniarzy jest ZOZ w Oświęcimiu, zostali oni jedynie poinformowani o fakcie powołania konsorcjum i wspólnym z innymi podmiotami wystąpieniem o kontrakt NFZ na ratownictwo.

W/g pielęgniarek i pielęgniarzy nie było mowy o jakimkolwiek podwykonawstwie. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe jest liderem konsorcjum i pielęgniarki tam zatrudnione podwyżkę otrzymały.

Z uzyskanych informacji wynika, że wszystkie pielęgniarki (około 350) zatrudnione w szpitalu w Oświęcimiu dostały podwyżki.

Pytania:

W związku z powyższym proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

– Jakie jest stanowisko Ministra Zdrowia w stosunku do zaistniałej sytuacji?

– Czy pielęgniarki i pielęgniarze z Zespołów Wyjazdowych Ratownictwa Medycznego w całym województwie małopolskim otrzymają wyższe wynagrodzenia wynikające z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8.09.15 r. i 14.10.15 r.?

Z wyrazami szacunku:

Dorota Niedziela

Poseł na Sejm RP

 
 

 

                                                    *Kliknij po więcej informacji…

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7918 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka nie będzie musiała być członkiem izby pielęgniarskiej.

5 min czytania
Proponowane zmiany powinny objąć także izby pielęgniarek i położnych Do sejmu wpłynął w dniu 5 lipca 2023 roku projekt ustawy, która między…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
Komentarze