Interpelacja poselska w sprawie tzw. podwyżek pielęgniarek. Dlaczego te pielęgniarki nie zostały objęte wzrostem wynagrodzeń?

1 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
Interpelacja poselska w sprawie tzw. podwyżek pielęgniarek. Dlaczego te pielęgniarki nie zostały objęte wzrostem wynagrodzeń?
 

 

                                                                                         *Kliknij po więcej informacji…

 

 

                                                                                          Warszawa, 11 grudnia 2015r.

 

Pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony na stanowiskach pielęgniarki i pielęgniarza w Zespołach Wyjazdowych Ratownictwa Medycznego nie zostali objęci wzrostem wynagrodzeń wynikającym z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8.09.15 r. i 14.10.15 r.

Brak podwyżek płac uzasadniono faktem, iż zgodnie ze stanowiskiem NFZ w Krakowie w/w pielęgniarki i pielęgniarze zatrudnieni są u podwykonawcy, a co za tym idzie nie przysługuje im wzrost wynagrodzenia.

Pracodawcą tych pielęgniarek i pielęgniarzy jest ZOZ w Oświęcimiu, zostali oni jedynie poinformowani o fakcie powołania konsorcjum i wspólnym z innymi podmiotami wystąpieniem o kontrakt NFZ na ratownictwo.

W/g pielęgniarek i pielęgniarzy nie było mowy o jakimkolwiek podwykonawstwie. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe jest liderem konsorcjum i pielęgniarki tam zatrudnione podwyżkę otrzymały.

Z uzyskanych informacji wynika, że wszystkie pielęgniarki (około 350) zatrudnione w szpitalu w Oświęcimiu dostały podwyżki.

Pytania:

W związku z powyższym proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

– Jakie jest stanowisko Ministra Zdrowia w stosunku do zaistniałej sytuacji?

– Czy pielęgniarki i pielęgniarze z Zespołów Wyjazdowych Ratownictwa Medycznego w całym województwie małopolskim otrzymają wyższe wynagrodzenia wynikające z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8.09.15 r. i 14.10.15 r.?

Z wyrazami szacunku:

Dorota Niedziela

Poseł na Sejm RP

 
 

 

                                                    *Kliknij po więcej informacji…

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8255 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – wezwanie przedsądowe uwzględniające dodatek stażowy.

2 min czytania
Odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 6 od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2024 uwzględniające stratę finansową na…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę: 9-10 tys. brutto. Kontrakt: 11,5-13 tys. netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Szybko rozwijająca się, nowoczesna Przychodnią POZ położona w centrum Ochoty poszukuje do pracy dwóch pielęgniarek – Pielęgniarka POZ…
Aktualności

In vitro ratunkiem dla osób dotkniętych niepłodnością, chorobami onkologicznymi i genetycznymi - podsumowanie konferencji #invitroToMY

5 min czytania
In vitro ratunkiem dla osób dotkniętych niepłodnością, chorobami onkologicznymi i genetycznymi 4 czerwca br., odbyła się konferencja społeczno – medyczna InvitroToMY, która…
Komentarze