Izba pielęgniarek w Częstochowie o składkach członkowskich.

1 min czytania
Aktualności
Izba pielęgniarek w Częstochowie o składkach członkowskich.

Znaczne różnice w wysokości składek ściąganych przez izbę pip od pielęgniarek

Obecnie miesięczna wysokość składki członkowskiej wynosi dla:

Pielęgniarki i położnej zatrudnionej na podstawie umowy o pracę albo na podstawie stosunku służbowego, a także nie prowadzącej działalności gospodarczej, a wykonującej zawód wyłącznie na podstawie umowy zlecenia – 1 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

Czyli: 

Grupa 2 – 81 PLN
Grupa 5 – 64 PLN
Grupa 6 – 59 PLN

Pielęgniarki i położnej wykonującej zawód w ramach działalności gospodarczej – indywidualnej bądź grupowej praktyki zawodowej, a także innych członków samorządu zobowiązanych do opłacania składek, w tym również pielęgniarki i położne wykonujące zawód wyłącznie poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które nie złożyły wniosku o wykreślenie z rejestru pielęgniarek i położnych – 52,24 zł.

0,75 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2022 r. Obwieszczenie Prezesa GUS z dnia 20.01.2023 r.

Propozycja zmian w zasadach opłacania składki na izby pielęgniarskie

Wniosek nr 8 I Okręgowego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII Kadencji z dnia 30 marca 2023 r.

w sprawie: określenie jednolitej i stałej składki dla wszystkich członków OIPiP, rewaloryzowanej co cztery lata

skierowany do: Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych

uzasadnienie: W związku ze stałym, corocznym podwyższaniem płac, płacone składki (procentowo) są bardzo wysokie. Dodatkowo brak jednolitej wysokości składki znacząco utrudnia weryfikację prawidłowości jej opłacania oraz egzekucję należności w przypadku braku realizacji tegoż obowiązku, z uwagi na brak regulacji prawnych obligujących pracodawców do udostępnienia wysokości wynagrodzenia personelu pielęgniarskiego/uprawniania OIPiP do uzyskania ich bez koniecznej zgody pielęgniarek.

źródło: oipip.czest.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 28

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8006 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki o obowiązku pracy w szpitalu po szkole pielęgniarskiej.

2 min czytania
Praca po LM i studiach Pielęgniarki, które kończyły Liceum Medyczne pracę w zawodzie musiały rozpocząć od dwuletniego okresu pracy szpitalach. „Kiedyś był…
AktualnościOferty pracy

Praca dla "doświadczonej" pielęgniarki.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej poszukuje doświadczonej pielęgniarki, gotowej do podjęcia wyzwań i angażującej się w kompleksową opiekę pacjentów….
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Przewodnicząca związku pielęgniarek o przebiegu debaty nad ustawą OZZPiP.

2 min czytania
Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP, o sejmowej debacie na temat projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliła…
Komentarze