Izba Pielęgniarek "wyraż głęboki sprzeciw i niesmak w związku z wykorzystaniem oryginalnego wizerunku czepka pielęgniarskiego".

1 min czytania
Aktualności

 

PROTEST

                    

                     Szanowny Pan
                         Stanisław Janecki
                           Redaktor Naczelny 
                              Tygodnika „WPROST’

 

Szanowny Panie Redaktorze,

 

Okręgowa Rada Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych zmuszona jest wyrazić głęboki sprzeciw i niesmak w związku z wykorzystaniem oryginalnego wizerunku czepka pielęgniarskiego w ilustracji zamieszczonej na okładce numeru 46 Waszego Pisma z dnia 15 listopada 2009r.

Czepek pielęgniarski  jest symbolem naszego zawodu, posiadającym wieloletnią  tradycję i szacunek . Stąd też jego użycie w  co najmniej   trywialnym   kontekście  , a dodatkowo -dla  ilustracji materiału nie  mającego związku z pielęgniarstwem – odebrane zostało jako przejaw lekceważenia, budzący uzasadniony sprzeciw. Oczekujemy  iż  Redakcja odniesie się do tego  niefortunnego kroku zamieszczając  stosowny anons .

 

Przewodnicząca
Okręgowej Rady
Warszawskiej Okręgowej Izby
Pielęgniarek i Położnych

(-) Ewa Przesławska

Zobacz również:

9 listopada 2009 roku – Pielęgniarka na okładce 'Wprost’. Zapraszam do dyskusji nad kształtowaniem wizerunku pielęgniarki przez media. 27 KOMENTARZY.

14 października 2009 roku – Opracowania i komentarze redakcyjne –  Uroczysty strój pielęgniarki i położnej. 21 KOMENTARZY.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7908 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki w liczbach.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Liczba pielęgniarek anestezjologicznych z tytułem specjalisty.

1 min czytania
Pielęgniarki w liczbach Kilka dni temu, w artykule na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych pisaliśmy o liczbie pielęgniarek i położnych zatrudnionych w…
Aktualności

Prezent idealny dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Gadżety dla pielęgniarek i położnych Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli masz w rodzinie pielęgniarkę lub położną i szukasz dla…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – pomysł związkowców - nagroda jubileuszowa po 45 latach pracy.

1 min czytania
Związek pielęgniarek ma pomysł na zatrzymanie emerytek w pracy Na profilu Facebooku jednej z organizacji zakładowych związku pielęgniarek zamieszczono poniższa informację: „W…
Komentarze