Izba Pielęgniarek "wyraż głęboki sprzeciw i niesmak w związku z wykorzystaniem oryginalnego wizerunku czepka pielęgniarskiego".

1 min czytania
Aktualności

 

PROTEST

                    

                     Szanowny Pan
                         Stanisław Janecki
                           Redaktor Naczelny 
                              Tygodnika „WPROST’

 

Szanowny Panie Redaktorze,

 

Okręgowa Rada Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych zmuszona jest wyrazić głęboki sprzeciw i niesmak w związku z wykorzystaniem oryginalnego wizerunku czepka pielęgniarskiego w ilustracji zamieszczonej na okładce numeru 46 Waszego Pisma z dnia 15 listopada 2009r.

Czepek pielęgniarski  jest symbolem naszego zawodu, posiadającym wieloletnią  tradycję i szacunek . Stąd też jego użycie w  co najmniej   trywialnym   kontekście  , a dodatkowo -dla  ilustracji materiału nie  mającego związku z pielęgniarstwem – odebrane zostało jako przejaw lekceważenia, budzący uzasadniony sprzeciw. Oczekujemy  iż  Redakcja odniesie się do tego  niefortunnego kroku zamieszczając  stosowny anons .

 

Przewodnicząca
Okręgowej Rady
Warszawskiej Okręgowej Izby
Pielęgniarek i Położnych

(-) Ewa Przesławska

Zobacz również:

9 listopada 2009 roku – Pielęgniarka na okładce 'Wprost’. Zapraszam do dyskusji nad kształtowaniem wizerunku pielęgniarki przez media. 27 KOMENTARZY.

14 października 2009 roku – Opracowania i komentarze redakcyjne –  Uroczysty strój pielęgniarki i położnej. 21 KOMENTARZY.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8222 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki zszokowane - 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

1 min czytania
Gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych od lat zwraca uwagę na gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. Niestety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Związek pielęgniarek – zaproponowane przez MZ wzrost wskaźników traktujemy jako punkt wyjścia…

2 min czytania
Związek pielęgniarek zawiódł pielęgniarki W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy fragment listu Krystyny Ptok do Premiera RP. W liście…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzeci rok nierównego traktowania w zatrudnieniu.

2 min czytania
Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzy lata nierównego traktowania w zatrudnieniu względem pielęgniarek z grupy 2… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze