Izba pielęgniarek za dodatkami godzinowymi. – E-wydanie Gazety.

2 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarek
Izba pielęgniarek za dodatkami godzinowymi. – E-wydanie Gazety.

Grudniowe e-wydanie Gazety Pielęgniarek

W grudniowym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych poruszyliśmy kwestię godzinowego naliczania dodatków. W komunikacie NFZ z dnia 4 listopada 2021 r. czytamy:

“Nie będą więc możliwe sytuacje, jak jeszcze na wiosnę tego roku, gdy do dodatków covidowych w pełnej wysokości za cały miesiąc pracy zgłaszani byli pracownicy, którzy przy pacjentach covidowych przepracowali kilka godzin w ciągu 30 dni”.

komunikat NFZ Z DNIA 4 LISTOPADA 2021 R.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy post w sprawie zmiany zasad wypłaty powyższych dodatków. Post dotarł do ponad 60 tys. użytkowników. Poniżej przytaczamy kilka komentarzy pielęgniarek i położnych dotyczących powyższej kwestii.

  • Od czego jest związek zawodowy pielęgniarek i położnych? A izby pielęgniarskie opłacane z pensji pielęgniarek i położnych? Brać się za robotę, nie zgadzać się na takie traktowanie personelu medycznego w kombinezonach! Przez całe lata idziecie na kompromis, albo “mieszkacie” w białych miasteczkach, bezskutecznie zresztą.
  • To podobno ma skutkować czytelniejszymi zasadami wypłat dodatków. Ciekawe, bardzo ciekawe. Jak zwykle chodzi o kasę, której temu rządowi dla rzetelnie pracujących jak zwykle brakuje.”
  • Właśnie – a położne rodzinne mające pod opieką matkę i noworodka w środowisku domowym, a pielęgniarki rodzinne sprawujące opiekę u pacjenta w domu?! Opieka środowiskowa ciągle pomijana…
  • A co z chorymi z długoterminowej? Nie każdy jest szczepiony, ja jestem, ale też mogę zarażać, a oni mnie. Nie zawsze w masce starszy chory człowiek wytrzyma. Ja – przyznaję się – nie zawsze wkładam maskę u chorego, bo pacjent mnie nie słyszy. Jeszcze nigdy złotówki z długoterminowej nie dostałam.

Prezes izby pielęgniarskiej popiera zmiany

W poruszanej kwestii wypowiedziała się prezes naczelnej izby pielęgniarek i położnych pani Zofia Małas. Na portalu medycznym cowzdrowiu.pl opublikowano opinię władz pielęgniarskich. Poniżej cytujemy fragment wypowiedzi pani prezes w brzmieniu przytoczonym na cowzdrowiu.pl w artykule Pani Anny Rokicińskiej z dnia 5 listopada 2021 roku.

“Czy to dobrze, że dodatki są naliczane za godzinę?

Wygląda na to, że medycy mają nadzieję, że to lepsze rozwiązanie. Wydaje się, że wprowadzenie regulacji dotyczące dodatków covidowych to dobry ruch. Myślę, że to będzie bardziej sprawiedliwe rozwiązanie, ponieważ rzeczywiście na tym tle dochodziło do konfliktów, było dużo nieprawidłowości – mówi Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Dodaje, że nie zna jeszcze szczegółowo tych nowych zasad rozliczania dodatków i te musi jeszcze przeanalizować, ale – jak wskazuje – podobnie rozwiązano te kwestie w Czechach i tam to się sprawdziło. Takie godzinowe przyznawanie dodatku wydaje się sprawiedliwsze. (…)”

źródło: cowzdrowiu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.7 / 5. Ilość głosów: 36

Bądź pierwszym, który oceni wpis

620 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w POZ i szpitalu – pomocne informacje w sprawie złożenia pozwu o odszkodowanie.

3 min czytania
Jak złożyć pozew o odszkodowanie dla pielęgniarki za nierówne traktowanie w zatrudnieniu Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych na bieżąco informuje środowisko…
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o zmianie treści hymnu pielęgniarskiego.

2 min czytania
“W świat niesiemy Swe serca gorące…” – czyli hymn pielęgniarek W niedzielny wieczór, minionego weekendu, na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych udostępniliśmy…
AktualnościUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki – komu asystuje asystent pielęgniarstwa?

2 min czytania
Stanowisko asystenta pielęgniarstwa lub położnictwa W rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach…
Komentarze
×
Aktualności

Oczyszczacze powietrza sprzyjają prawidłowemu rozwojowi dzieci.