Jak długo pielęgniarki pracują w zawodzie?

1 min czytania
Aktualności
Jak długo pielęgniarki pracują w zawodzie?

Dyskusje wśród pielęgniarek

Jedna z pielęgniarek zamieściła poniższy komentarz na naszym profilu na Facebooku:

Pracuję 52 lata w zawodzie pielęgniarki i kocham swoją pracę. Pozdrawiam wszystkie koleżanki po Liceum Medycznym.

pielęgniarka

W odpowiedzi pojawiło się wiele komentarzy. Nie wszystkie pochwalały taki staż pracy. Poniżej przytaczamy wybrane odpowiedzi.

  • Teraz moda na bycie nie do zdarcia. Po nocy nie muszę spać, mogę pracować w kilku miejscach i jest ok, robię studia, specjalizacje i wychowuje czworo małych dzieci i daje radę. Nigdy nie brałam zwolnienia, mam 70 lat i jeszcze pracuje z uśmiechem na ustach na dyżurze fruwam, nie muszę pić nawet wody. Coś z dawnego PRL kobiety na traktory, wyrabiać normę i budować Polskę ludową. Albo z koła gospodyń pierze sprząta, gotuje i tańcuje. Kobiety przestańcie udawać niezłomne maszynki do pracy, bo od roboty to nawet konie padają.
  • W pewnym wieku trzeba umieć zrobić miejsce młodszym. Niestety, PESEL to nie tylko zbitek cyfr, ale i informacja o wieku. Jak wiadomo z upływem lat sprawność biopsychospołeczna ulega zmianom, do jakiegoś momentu rośnie, a potem systematycznie spada. I tu trzeba się zastanowić kiedy zagrażam pacjentom.
  • Pracowałam 31 lat tak ciężko, że od 6 lat jestem na rencie i uważam, że praca nad siły zawaliła moje zdrowie i omal nie umarłam już 4 razy. Pani to przemyśli co pani robi, dla siebie, a już nie mówię o chorych.
  • Podziwiam, przepracowałam 40 lat w szpitalu na nie lekkich oddziałach. Pierwsza praca chirurgia. potem interna. następnie alergologia. rak płuca, na końcu przez 15 lat geriatrii. I naprawdę choć bardzo lubię mój zawód to nie dałam rady dłużej pracować.
  • Ja po przepracowaniu 52 lat padłam, zdrowie mi siadło na maksa. Gdyby nie to nadal bym pracowała. Też kocham mój zawód.

Ankieta dla pielęgniarek

Kontynuując temat, który wyraźnie poruszył środowisko pielęgniarskie, postanowiliśmy przeprowadzić ankietę. Wypełnij poniższy kwestionariusz ankiety zaznaczając odpowiedź na zadane pytanie: Ile lat pracujesz lub pracowałaś w zawodzie pielęgniarki? Będziemy wdzięczni za każdy oddany głos.

Ile lat pracujesz lub pracowałaś w zawodzie pielęgniarki?

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Komentarze