Jak długo utrzymuje się powiększanie piersi tłuszczem?

3 min czytania
Aktualności
Jak długo utrzymuje się powiększanie piersi tłuszczem?

Dla wielu kobiet biust jest wyznacznikiem ich kobiecości i atrakcyjności. W momencie, gdy ich piersi są stosunkowo niewielkie, mogą odczuwać z tego powodu dyskomfort i brak pewności siebie. W takiej sytuacji najczęściej wiele pań decydowało się na zabieg chirurgiczny i zastosowanie implantów. Metoda ta jednak jest bardzo skomplikowana i wymaga długiej rekonwalescencji. Obecnie coraz częściej można spotkać się z powiększaniem piersi, do którego wykorzystywana jest tkanka tłuszczowa pacjentki. Na czym polega ten zabieg? Jakie są korzyści z zastosowania wspomnianej tkanki zamiast implantów? Czy istnieje konieczność powtórzenia zabiegu po określonym czasie?

Podstawowe informacje o powiększaniu piersi tkanką tłuszczową

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej jest procedura polegająca na powiększaniu piersi tkanką tłuszczową pacjentki. Mowa tutaj o zastosowaniu metody lipotransferu, czyli pobraniu tkanki z jednego obszaru i jej wszczepieniu do piersi.

Aby przeprowadzić ten zabieg, najpierw odbywa się konsultacja z lekarzem. Należy wykluczyć wszystkie przeciwwskazania i upewnić się, że pacjentka kwalifikuje się do zabiegu. Kolejno określa się obszar, z którego zostanie pobrana tkanka do przeszczepu. Mowa tutaj zatem o zabiegu liposukcji. W ten sposób jednocześnie wyszczupla się okolicę ciała, w której znajdował się nadmiar tłuszczu. Najczęściej są to pośladki, boczki, brzuch albo ramiona.

Kolejnym etapem zabiegu jest lipofilling. Pobraną tkankę tłuszczową odpowiednio przygotowuje się do przeszczepu, a następnie podaje z pomocą specjalnej kaniuli, powiększając tym samym omawiany obszar.

Cały zabieg zajmuje 60-90 minut. Po nim należy pamiętać o postępowaniu zgodnie z zaleceniami lekarza. Rekonwalescencja zajmuje do dwóch tygodni.

Zalety zastosowania tłuszczu zamiast implantów

Jedną z pierwszych korzyści wykorzystania tłuszczu w zabiegu jest to, iż jest to materiał autologiczny (pacjentka jest jednocześnie dawcą i biorcą). Dlatego też istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo odrzucenia przeszczepu. Większe ryzyko wiąże się z zastosowaniem implantów, które stanowią ciało obce w obszarze piersi.

Co więcej, rezultat wygląda naturalnie. Jeśli pacjentka uzna, że ilość podanej tkanki tłuszczowej jest za mała, po jakimś czasie można ponownie przystąpić do zabiegu i zwiększyć rozmiar piersi aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Lipotransfer jest także często stosowany u kobiet, które z różnych przyczyn zdrowotnych chcą przywrócić swoim piersiom większą objętość i lepszy kształt. Mowa tutaj chociażby o operacji usunięcia piersi, czy uzupełnieniu ubytków, jakie pojawiają się po wycinaniu guzków. Zastosowanie syntetycznej alternatywy może powodować formowanie się grudek, które nie wyglądają naturalnie, są wyczuwalne pod skórą i mogą być mylone z niepokojącymi zmianami w okolicy piersi.

Czy zabieg trzeba powtarzać, by utrzymać uzyskane rezultaty?

Na konsultacji z lekarzem omawia się, jak duże piersi pacjentka chciałaby mieć po wykonanym zabiegu. Należy pamiętać o tym, iż po przeprowadzonej procedurze część tkanki zostanie wchłonięta. Utrzymane efekty są trwałe, a reszta tkanki nie ulega procesom metabolizmu.

Trzeba jednak pamiętać o okolicznościach, które mogą sprzyjać zmniejszeniu piersi. Jednym z istotnych aspektów jest utrzymanie stałej masy ciała. Zarówno przybieranie na wadze, jak i szybkie chudnięcie może oddziaływać na tkankę tłuszczową znajdującą się w piersiach, a tym samym prowadzić do jej spalania.

Przeważnie jednak efekty całej procedury utrzymują się przez wiele lat i nie ma potrzeby ponownego przystępowania do zabiegu. Najczęściej jego powtórzenie wynika z chęci pacjentki do dalszego powiększania piersi. W czasie jednego zabiegu można powiększyć piersi o jeden rozmiar.

Omawiana metoda powiększania piersi z zastosowaniem tkanki tłuszczowej zawsze wymaga wcześniejszej konsultacji i indywidualnych ustaleń z pacjentem. Jeśli jesteś zainteresowany tym zabiegiem, możesz umówić się na konsultację w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/ .

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pozwy pielęgniarek – koszty procesu.

2 min czytania
Koszty procesu w sprawach o nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek… W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych podnosi kwestię opłat…
Aktualności

Pielęgniarki - pomoc psychologiczna z urzędu.

1 min czytania
Pomoc dla pielęgniarek Zapytaliśmy czytelników pielegniarki.info.pl czy pielęgniarkom i położnym powinna przysługiwać pomoc psychologiczna z urzędu. Temat wzbudził duże poruszenie. Większość odpowiedzi…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pacjent ocenił pracę pielęgniarek. Zarzuty przedstawił w sądzie.

2 min czytania
Pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły. Opiekował się mną mąż. W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2023 roku, które…
Komentarze
×
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki z grupy 6 i 5 – zbliża się ważny termin.