Jak pielęgniarki mają gromadzić dane o pacjencie?

1 min czytania
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych
Jak pielęgniarki mają gromadzić dane o pacjencie?

Książka dla pielęgniarek i położnych

Książka „Metody gromadzenia danych o pacjencie” to pierwsze kompendium wiedzy o aktualnych metodach gromadzenia danych. Zaprezentowano w niej w bardzo czytelny, a jednocześnie praktyczny sposób wskazówki niezbędne do postawienia właściwej diagnozy pielęgniarskiej i realizacji opieki nad pacjentem.

Przewodnik, oprócz podstawowych informacji na temat gromadzenia danych o pacjencie, zawiera również wiele przydatnych i często wykorzystywanych skal do oceny stanu chorego.

Omówione w książce zagadnienia stanowią podstawę do realizacji  profesjonalnej opieki nad pacjentem zgodnie ze światowymi standardami praktyki pielęgniarskiej.

Metody gromadzenia danych o pacjencie adresowane są do studentów pielęgniarstwa, czynnych zawodowo pielęgniarek i pielęgniarzy, a także będą przydatne dla przedstawicieli innych  zawodów medycznych, których praca rozpoczyna się od nawiązania kontaktu z chorym i jego bliskimi, postawienia diagnozy i zaplanowania szeroko pojętych działań pielęgnacyjnych, opiekuńczych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych i edukacyjnych.

źródło: pwn.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

582 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Aktualności

Pielęgniarka o patologicznych zachowaniach i mobbingu.

1 min czytania
Komentarz pielęgniarki Poniżej przedstawiamy komentarz zamieszczony przez jedną z pielęgniarek. Mam do poruszenia bardzo poważny problem, o dziwo, nie związany z agresją…
Komentarze