Jak pielęgniarki mają gromadzić dane o pacjencie?

1 min czytania
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych
Jak pielęgniarki mają gromadzić dane o pacjencie?

Książka dla pielęgniarek i położnych

Książka „Metody gromadzenia danych o pacjencie” to pierwsze kompendium wiedzy o aktualnych metodach gromadzenia danych. Zaprezentowano w niej w bardzo czytelny, a jednocześnie praktyczny sposób wskazówki niezbędne do postawienia właściwej diagnozy pielęgniarskiej i realizacji opieki nad pacjentem.

Przewodnik, oprócz podstawowych informacji na temat gromadzenia danych o pacjencie, zawiera również wiele przydatnych i często wykorzystywanych skal do oceny stanu chorego.

Omówione w książce zagadnienia stanowią podstawę do realizacji  profesjonalnej opieki nad pacjentem zgodnie ze światowymi standardami praktyki pielęgniarskiej.

Metody gromadzenia danych o pacjencie adresowane są do studentów pielęgniarstwa, czynnych zawodowo pielęgniarek i pielęgniarzy, a także będą przydatne dla przedstawicieli innych  zawodów medycznych, których praca rozpoczyna się od nawiązania kontaktu z chorym i jego bliskimi, postawienia diagnozy i zaplanowania szeroko pojętych działań pielęgnacyjnych, opiekuńczych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych i edukacyjnych.

źródło: pwn.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

426 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
Komentarze