Jak pielęgniarki mają gromadzić dane o pacjencie?

1 min czytania
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych
Jak pielęgniarki mają gromadzić dane o pacjencie?

Książka dla pielęgniarek i położnych

Książka „Metody gromadzenia danych o pacjencie” to pierwsze kompendium wiedzy o aktualnych metodach gromadzenia danych. Zaprezentowano w niej w bardzo czytelny, a jednocześnie praktyczny sposób wskazówki niezbędne do postawienia właściwej diagnozy pielęgniarskiej i realizacji opieki nad pacjentem.

Przewodnik, oprócz podstawowych informacji na temat gromadzenia danych o pacjencie, zawiera również wiele przydatnych i często wykorzystywanych skal do oceny stanu chorego.

Omówione w książce zagadnienia stanowią podstawę do realizacji  profesjonalnej opieki nad pacjentem zgodnie ze światowymi standardami praktyki pielęgniarskiej.

Metody gromadzenia danych o pacjencie adresowane są do studentów pielęgniarstwa, czynnych zawodowo pielęgniarek i pielęgniarzy, a także będą przydatne dla przedstawicieli innych  zawodów medycznych, których praca rozpoczyna się od nawiązania kontaktu z chorym i jego bliskimi, postawienia diagnozy i zaplanowania szeroko pojętych działań pielęgnacyjnych, opiekuńczych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych i edukacyjnych.

źródło: pwn.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

763 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze