Jak wypadły podwyżki we wrocławskim szpitalu – Akademicki Szpital Kliniczny, w którym na oddziale ITD wszystkie pielegniarki latem br. złożyły wypowiedzenia z pracy.

1 min czytania
Aktualności

Witam Pana, pragnę poinformować o wynikach negocjacji płacowych w naszym szpitalu. Związki zawodowe, a jest ich 10, doszły do porozumienia w dniu wczorajszym. Cały biały personel dostaje po 34% podwyżki- zarówno lekarze, pielęgniarki, technicy i diagności. Udało się związkom dojść do porozumienia- na szczęście, ponieważ w przeciwnym przypadku dyrektor mógłby zrobić wszystko według własnego projektu. Na przykład ująć podwyżkę jako formę dodatku do pensji- bez tzw. Pochodnych. Podwyżkę mamy dostać do 10 listopada. Oczywiście i tradycyjnie poszkodowani i niedocenieni poczuli się lekarze, żądając większej podwyżki. Zgodzili się na obecne warunki z zastrzeżeniem, że jeśli podwyżka styczniowa lub lutowa będzie miała miejsce, żądają zróżnicowania pensji na personel biały i niebiały. Pozdrowienia.

Imię i Nazwisko autora listu do wiadomości redakcji

Zobacz też: 

Redukuje się ilość piel. koordynujących, oddziałowych i przełożonych. Oddziałowa jedna na 4 oddziały. Zemsta?

Korespondent Portalu informuje: W Akademickim Szpitalu Klinicznym, w którym na oddziale IT wszystkie pielęgniarki złożyły wypowiedzenia z pracy dyrekcja wprowadza zmiany organizacyjno – personalne.

15 października 2006 r.- Naczelna pielęgniarka nie jest już naczelną, ale Dyrektorem ds. Pielęgniarstwa. Jednym z 8 dyrektorów w ASK. Sprawa likwidacji etatów pielęgniarek zarządzających pozostaje do wyjaśnienia i jak do tej pory nic konkretnego nie wiadomo.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7908 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki w liczbach.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Liczba pielęgniarek anestezjologicznych z tytułem specjalisty.

1 min czytania
Pielęgniarki w liczbach Kilka dni temu, w artykule na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych pisaliśmy o liczbie pielęgniarek i położnych zatrudnionych w…
Aktualności

Prezent idealny dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Gadżety dla pielęgniarek i położnych Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli masz w rodzinie pielęgniarkę lub położną i szukasz dla…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – pomysł związkowców - nagroda jubileuszowa po 45 latach pracy.

1 min czytania
Związek pielęgniarek ma pomysł na zatrzymanie emerytek w pracy Na profilu Facebooku jednej z organizacji zakładowych związku pielęgniarek zamieszczono poniższa informację: „W…
Komentarze