Jakim prawem ta pani nakłada sobie pielęgniarski czepek i robi szopkę z elementu munduru polskiej pielęgniarki? Protestuję! Zobacz inne komentarze…

3 min czytania
AktualnościRząd promuje zawód pielęgniarki...
Jakim prawem ta pani nakłada sobie pielęgniarski czepek i robi szopkę z elementu munduru polskiej pielęgniarki? Protestuję! Zobacz inne komentarze…

8 czerwca 2018 roku 

Komentarze na pielęgniarki.info.pl 

– W ramach promocji zawodu proponuję p.Violetcie Porowskiej podać wynagrodzenie p. Małas i szefostwa izb wszelkich szczebli. To powinno zachęcić przyszłe pielęgniarki i położne do zawodu. Wszak "każdy żołnierz nosi buławę w tornistrze", jak mawiał Napoléon Bonaparte .

– O tak pokażcie pracę pielęgniarek na oddziałach wtedy nawet te , które byłyby chętne szybko zmienią zdanie o tym zawodzie. Na dzień dzisiejszy to jest orka ,a nie praca, odpowiedzialność bardzo duża ,a zapłata byle jaka. Czym chcecie zachęcić młodych ludzi ? etos pielęgniarki? atrakcyjny zawód? a co to jest? tak mogą pisać osoby, które dawno, albo w ogóle nie pracowały w tym zawodzie.

– To jest maskarada a nie promocja. Następna z czepkiem z uposażeniem kilkadziesiąt tyś. bawi się naszym kosztem.

– Taka "promocja" to "doprowadzenie do niewłaściwego rozporządzenia własnym życiem" – powinna być zakazana i z urzędu ścigana!

– Żenada roku,wstyd na to patrzeć.

– Może pani w czepku spojrzy w lustro i zostanie pielęgniarką.Bo jaki ma w tym cel.Może pokazywać się np.w koronie, ale małym dziewczynkom,które chętnie będą to naśladować,bo chcą być księżniczkami. Naprawdę,mało inteligentne.

– Czy pani wojewoda polecałaby zawód pielęgniarki swojej córce / synowi ?

– "Trzeba od nowa zbudować etos pielęgniarki i położnej i zaakcentować atrakcyjność i prestiż tego zawodu" -czuję jakbym cofnęła się jakieś 30 lat. Bareja by tego lepiej nie wymyślił. Czy te panie liczą na rzesze naiwnych dziewcząt, które wystarczy napaś ideałami, hasłami o powołaniu i służbie drugiemu człowiekowi żeby zrobić z nich pokorne, ciche, niczego nie domagające się wyrobnice? Co prawda historia kołem się toczy ale w tym wypadku to się nie uda. Jaka atrakcyjność, jaki prestiż? Toż to agonia pielęgniarstwa. Wstyd, że nasze przedstawicielki wygadują takie rzeczy, wstyd, że pozwalają na wykorzystywanie symbolu pielęgniarstwa do odstawienia cyrku.

– Wmawianie małym dzieciom w przedszkolu ,ze czarne jest białe jest głęboko nieetyczne. Rodzice nie powinni wyrazić zgody na pranie mózgu kilkuletnich dzieci . Ogromnm błędem było istnienie LM , gdzie indoktrynowano 15 letnie dziewczyny, mówiono o misji,powołaniu i poświęceniu swojego życia dla innych, formowano postawy uległe , służebne , rozwijano mentalność niewolnika co było i jest wielką krzywdą i stratą dla tych osób. Zawód pielęgniarki jest totalnie niebezpieczny. To gwarancja szybkiej utraty zdrowia i harówki za pensję niewolnika , to status pogardzanego służącego z trudem dożywającego głodowej emerytury. Zachęcanie nieletnich do wybieranie takiego losu to niemoralna propozycja a nie promocja zawodu.

– To oczywiście kompletna parodia o czym świadczy również uśmiech "od ucha do ucha" w wykonaniu wspomnianej "baby". A jeszcze w tle niebieska ( ? ) flaga, dobrana pewnie do koloru bluzki "baby", z czymś co może przypominać godło Rzeczpospolitej w niepoprawnych barwach. I taka to promocja w pełni popierana przez p. Małas , która zadeklarowała, że będzie rekomendować ideę promocji autorstwa Violetty Porowskiej, także w Warszawie oraz, że będzie budować od nowa etos pielęgniarki i położnej i akcentować atrakcyjność i prestiż tego zawodu. Tu jednak nie jest potrzebna budowa a generalny remont w wykonaniu osób kompetentnych. "Bo dobry Bóg już zrobił, co mógł, teraz trzeba zawołać fachowca".

– Czepek na głowie Pani Wojewody to policzek dla pielęgniarek. Niezależnie od naszego podejścia do czepka jest to symbol zawodu. Dla mnie to kolejne przedstawienie. Nikt nie wkłada nakryć głowy np. biskupów, ale dla promocji przed wyborami czepek pielęgniarki warto nałożyć. A nuż durny ludek jeszcze raz uwierzy. Nie jest ważne, że pielęgniarki się nie szanuje, nie płaci im w należyty sposób. Można się promować jako dobry wojewoda, ludzki pan. Pani Prezes Małas powinna podziękować i odejść. Przekroczyła wszelkie granice. Etosu nie trzeba budować na nowo, on jest wpisany w zawód. Trzeba szanować pielęgniarkę jak każdego człowieka, a nie robić przedstawienie. Należyte wynagrodzenie a nie durne wypowiedzi i gesty. Żadnych informacji, pozorowane działania, brak wiedzy, beznadziejne wypowiedzi o "dinozaurach pielęgniarskich" i "starych pielęgniarkach". Powtarzanie i cytowanie poprzedniczek jako własnych wypowiedzi. Tylko Pani Prezes trzeba wiedzieć w jakich sytuacjach wypowiadała się Tułodziecka, czy Rogala-Pawelczyk. Zawsze po stronie pielęgniarek, nigdy po stronie rządzącej. Nie ważne czy w telewizji czy w prasie. Mogłaby się Pani Małas dużo od nich nauczyć. Proszę poszukać w mediach a zobaczycie jaka jest różnica pomiędzy kampanią Ostatni dyżur a tym co teraz prezentuje NIPiP. Pani Prezes Małas, co Pani zrobiła z efektami tamtej kampanii? Czas się żegnać i odejść, niestety w niesławie jako najgorszy Prezes NRPiP w historii samorządu pielęgniarek położnych.

Zachowano oryginalną pisownię


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8117 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę. Kontrakt 55- 65 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Dom opieki dla seniorów we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów oraz Centrum Alzheimera poszukuje…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka Krystyna Ptok w sejmie: 17 miliardów złotych przetransferowano.

2 min czytania
Czy ustawa o podwyżkach dla pielęgniarek musi być procedowana przez Zespół Trójstronny? Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w kilku ostatnich artykułach…
Komentarze