Jako pielęgniarka – absolwentka LM, w pierwszym dniu pracy wykonałam ponad 20 iniekcji igłą wielorazową.

2 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych
Jako pielęgniarka – absolwentka LM, w pierwszym dniu pracy wykonałam ponad 20 iniekcji igłą wielorazową.

Drogie koleżanki, bardzo sobie cenię wiedzę i doświadczenie koleżanek po LM…

W miniony weekend na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy artykuł pt. Pielęgniarka: kiedyś dostać się do LM to było wyróżnienie. Artykuł jest wyrazem opinii pielęgniarek na wypowiedź Posłanki na Sejm RP dr Anity Kucharskiej-Dziedzic, która w swojej interpelacji do ministerstwa zdrowia wypowiedziała się na temat średniej wieku wśród pielęgniarek oraz wypływu wyższego wykształcenia na wybór zawodu przez pielęgniarki.

Post na Facebook’u spotkał się z dużym zainteresowaniem użytkowników Portalu – trafił do ponad 57 tys. i pozostawiono pod nim 181 komentarzy.

Pielęgniarka: Liceum medyczne 5-letnie to był ogrom nauki. Ogólniak plus przedmioty zawodowe…

Poniżej przytaczamy kilka wybranych komentarzy pielęgniarek, dotyczących powyższej kwestii.

– Faktycznie wszystkie byłyśmy świetnie wykształcone i przygotowane do zawodu… Od razu podwójne dyżury bez konieczności okresu próbnego. Wprowadzania i opieki starszej pielęgniarki… Gdy weszłam w oddział to grzecznie prosiłam starsze o pomoc bo np. z praktyk nic na umiałam.\

– Jako absolwentka liceum, w pierwszym dniu pracy wykonałam ponad 20 iniekcji dożylnych wkłuwając się igłą wielorazową. Dałam radę, chociaż stres był ogromny. Do dzisiaj nie wiem jak to zrobiłam… Myślę, że szkoła dobrze mnie przygotowała i nikt nie pytał czy potrafię to zrobić.

– Oj to prawda. Pamiętam egzaminy wstępne, prawie jak matura. A utrzymać się w nim, to zakuwanie jak na studiach. Do tego praktyki już od II klasy. To była szkoła!!! Pozdrawiam, niestety nieistniejące już LM w Makowie Mazowieckim, wszystkich nauczycieli i koleżanki.

– Drogie koleżanki, bardzo sobie cenię wiedzę i doświadczenie koleżanek po LO. medycznym, bądź SM. Dodam tylko, że to od nas wszystkich, pracujących już, zależy obecne przygotowanie studentek pielęgniarstwa, bo godzin na praktyki jest ogrom, ale jeżeli na tych praktykach deleguje się nas do cięcia gazy, zwijania gazików itp. to, czego oczekujemy od absolwentek pielęgniarstwa z licencjatem bądź mgr? Jestem bardzo wdzięczna pielęgniarkom, z oddziałów, gdzie robiłam praktyki zawodowe, dużo się nauczyłam, a jeszcze więcej na oddziale macierzystym, gdzie zaczęłam swoją pierwszą pracę. Dziś w “wielkim świecie” czuję się doceniona przez moich przełożonych.

Pielęgniarka: Okres liceum medycznego wspominam mimo wszystko z przyjemnością

– Liceum medyczne 5 letnie to był ogrom nauki + ogólniak + zawodowe przedmioty. W przeciągu 2 pierwszych lat odpadało dużo osób. Ale Ci co zostali wykształcone perfekcyjnie. Nie wspominam już o tym, że trudno było się dostać.

– Pięcioletnie liceum do łatwych nie należało. Przez pierwsze dwa lata wiele koleżanek zrezygnowało, nie godząc się na zasady, które panowały w szkole. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących, dochodziły typowe dla wykształcenia medycznego. Materiału do przyswojenia było naprawdę dużo, ale dzięki temu byłyśmy dobrze przygotowane do praktyk w szpitalu. Okres szkoły wspominam mimo wszystko z przyjemnością. Zawód, który wykonywałam przez 40 lat to piękny czas, spełnienie moich marzeń z dzieciństwa, gdybym miała raz jeszcze wybierać , to z całą pewnością byłoby to pielęgniarstwo.

– O tak… średnia ocen z półrocza 7 klasy i średnia ocen z 8 klasy, czyli 5.0 bo inaczej 0 szans na dostanie się do LM Odsiew w pierwszych 2 latach był bardzo duży bo jednocześnie jeszcze licealne przedmioty równocześnie z LM. W 3 klasie było 33 przedmioty oceniane na świadectwie. Szkoła życia… mimo wszystko piękny czas.

źródło: Facebook pielegniarki.info.pl

Zachowano oryginalne brzmienie komentarzy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 13

Bądź pierwszym, który oceni wpis

625 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko w poszukiwaniu świadomości o płacach pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko autorką skandalicznych zapisów siatki płac pielęgniarek i położnych Najpierw ta pani coś wymyśliła, potem autorytatywnie wprowadziła w życie. Była…
Aktualności

Pielęgniarki pracujące za granicą o 24-godzinnych dyżurach.

2 min czytania
Pielęgniarki o pracy dobowej za granicą Praca pielęgniarek w systemie 24-godzinnym ma swoich zwolenników oraz rzesze osób, które zwracają uwagę na bezpieczeństwo…
Aktualności

Wiedza pielęgniarek na temat lewokomorowej niewydolności serca.

1 min czytania
Badania ankietowe wśród pielęgniarek i położnych Do redakcji pielegniarki.info.pl bardzo często zgłaszają się studenci pielęgniarstwa i położnictwa z prośbą o publikację kwestionariuszy…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarka Krystyna Ptok spotkała się z wiceministrem. Co ustalono?