Jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce – "Dysponujemy pneumatyczną pocztą przy każdym oddziale. Pielęgniarki w specjalnych pojemnikach przesyłają pobrane próbki do badań. Nie muszą pokonywać szpitalnych korytarzy". 5 KOMENTARZY.

1 min czytania
Aktualności

Pielęgniarki i lekarze podkreślają jedno – nareszcie w szpitalu pięknie pachnie.

Ostrołęka, 30 stycznia 2010 r. – uroczyste otwarcie nowego Szpitala w Ostrołęce. W szpitalu jest blisko 500 łóżek. Pacjenci mają sale z łazienkami (1-os., 2-os., 4-os. i sporadycznie najwyżej 5-os.). Obok łóżek – telefony stacjonarne. Bliscy w każdej chwili mogą zapytać o samopoczucie. Są także osobne pokoje do spotkań z odwiedzającymi. Na oddziale dziecięcym, obok swoich pociech, matki mają rozkładane łóżka. Jest też szpitalna szkoła. To zysk dla pacjentów. A jak nowe warunki oceniają pielęgniarki?

Nowoczesny sprzęt, dużo przestrzeni i nowe gabinety zabiegowe, to dla nas komfortowe warunki pracy. – mówi Karolina Majkowska, pielęgniarka odcinkowa z Oddziału Otolaryngologicznego – Najbardziej cieszy nas zadowolenie pacjentów. Mówią, że jest teraz u nas w Ostrołęce, jak na Zachodzie. Dla mnie najważniejsza jest przyjemna atmosfera pracy i dostęp do najnowocześniejszej aparatury. Doceniamy wspólnie z koleżankami wiele udogodnień – osobne pokoje socjalne, estetyczne łazienki i piękny kwiatowy zapach pomieszczeń.

Gabinety pielęgniarskie wyposażone są w wiele udogodnień w obsłudze pacjentów. W każdym punkcie pielęgniarskim są stanowiska komputerowe.  Wprost z monitorów następuje odczyt badań laboratoryjnych. Zespół pielęgniarek chwali nowy system przetoczeń płynów infuzyjnych oparty na zasadzie próżniowej. Nie trzeba przekłuwać plastikowych butelek. Są  specjalne „porty”, które ułatwiają mieszanie i podawanie leków. Butelka podczas spływu płynu samoistnie się zasysa. To powoduje także zmniejszenie objętości odpadów medycznych.
Dysponujemy pneumatyczną pocztą przy każdym oddziale. Pielęgniarki w specjalnych pojemnikach przesyłają pobrane próbki do badań. Nie muszą pokonywać szpitalnych korytarzy i pozostawiać chorych oraz swoich oddziałów. – dodaje Grażyna Oleksik- Parzych, Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości i Bezpieczeństwa Informacji.

Powyżej fragment informacji prasowej przygotowanej przez firmę  C-dur Doradztwo Urszula Rupnik (wraz ze zdjęciem).

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8006 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Przewodnicząca związku pielęgniarek o przebiegu debaty nad ustawą OZZPiP.

2 min czytania
Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP, o sejmowej debacie na temat projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliła…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
Komentarze