Jedno zdjęcie pielęgniarek, a tyle wspomnień.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne
Jedno zdjęcie pielęgniarek, a tyle wspomnień.

Wspomnienia pielęgniarek i położnych

Na fanpage’u Portalu Pielęgniarek i Położnych na Facebooku po raz kolejny opublikowaliśmy fotografię pielęgniarek z czasów Liceum Medycznego. Zdjęcie przedstawia pielęgniarki z Liceum Medycznego im. Tytusa Chałubińskiego w Szczecinie, rocznik 1985-1990. Pod zdjęciem pojawiło się ponad 750 komentarzy, a post dotarł do ponad 100 000 użytkowników. Prezentujemy fotografię poniżej.

Szczecin Liceum Medyczne im. Tytusa Chałubińskiego 1985-1990 ?

Komentarze czytelników pielegniarki.info.pl

Tez jestem absolwentką tego liceum wspaniała szkoła. Po latach docenia się wymagających wspaniałych nauczycieli, którzy przygotowali nas zawodowo, ale i do pełni życia. Dzieki nim dajemy sobie nieźle radę w życiu. Pozdrawiam Was super dziewczyny.

Tak jak bym widziała samą siebie. Aż nie mogę uwierzyć, że tyle lat minęło i moja wnuczka jest rówieśnicą tych pięknych młodych dziewczyn. Łza w oku się kręci.

Dla wszystkich pielęgniarek, czynnych zawodowo oraz emerytowanych. Wielkie dzięki za wybór i poświęcenie w tym ciężkim zawodzie. Pozdrawiam wszystkie i wierzę, że poprawią się wasze wynagrodzenia.

Czepki… charakterystyczny element, wszyscy wiedzieli, że to pielęgniarki. Dzis nie wiadomo kto kim jest i do kogo się zwrócić, fartuszki noszą wszyscy. Powinno być zróżnicowanie np. w kolorach. Piękny zawód, podziwiam.

LM 2 w Łodzi, rok ukończenia 1979, obecnie na emeryturze i nadal pracuję. Tamte lata szkolne wspominam z łezką w oku, to był piękny czas ….

A ja mam wrażenie, że to ja i moje koleżanki. Wszystkie wyglądałyśmy podobnie w krzyżakach i czepkach. 40 lat pracy.

LM GRYFICE 1982. „Medyk” nas bardzo dobrze przygotował do zawodu – pracujemy dalej, jak widać po komentarzach, trzymamy się razem. Pozdrowionka

Patrzę na te zdjęcia, one wszystkie podobne do siebie. Skończyłam Liceum Medyczne w Strzelinie, Dolny Śląsk w latach 80. Pracowałam 10 lat, po reformie, likwidacji LM, przekwalifikowałam się. Niestety nie pracuję w zawodzie o 1995 rok.

Te wszystkie zdjęcia są identyczne. Na każdym zdjęciu, wystawianym przez kogoś innego widzę siebie i swoje koleżanki. Pozdrawiam serdecznie.

Pięknie spędzony szkolny czas w Zabrzu. Pracuję w zawodzie. Pozdrawiam wszystkie koleżanki.

Zobacz wszystkie komentarze zamieszczone pod zdjęciem.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 9

Bądź pierwszym, który oceni wpis

584 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Pod jednym z zamieszczony postów na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki. Wywołał on dyskusję wśród pielęgniarek i położnych. Polska…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 80–85 zł / godz. brutto

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna placówka medyczna poszukuje pielęgniarki/pielęgniarza do pracy w szpitalu w Łodzi i w Brzezinach. Wynagrodzenie: 80 – 85…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Sąd Rejonowy skazał a Sąd Okręgowy...

3 min czytania
Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu Okręgowego. Zobacz część pierwszą sprawy w artykule pt. Pracodawca…
Komentarze