Jest pielęgniarką. Prowadzi kursy. O kim mowa? O nowej wiceminister zdrowia.

1 min czytania
Aktualności
Jest pielęgniarką. Prowadzi kursy. O kim mowa? O nowej wiceminister zdrowia.

Ministerstwo zdrowia informuje, że nowa wiceminister – od 2013 roku – zajmuje „kompetencjami pielęgniarskimi”.

Ministerstwo zdrowia na stronie internetowej zamieściło informację o nowej wiceminister zdrowia.

Podsekretarz stanu Katarzyna Kęcka jest doktorem nauk o zdrowiu. Od 2019 r. była prezeską Zarządu Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie. Jest magistrem pielęgniarstwa (specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa kardiologicznego) oraz asystentką w Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Ukończyła studia podyplomowe na kierunku zdrowie publiczne – marketing i zarządzanie w ochronie zdrowia oraz studia podyplomowe na kierunku geriatria z elementami opieki długoterminowej i medycyny paliatywnej.

Od 2013 r. zajmuje się kompetencjami pielęgniarskimi. Jest autorką i współautorką publikacji oraz podręczników w obszarze pielęgniarstwa. W latach 2018-2023 była przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Oddział w Szczecinie.

Zaangażowana w proces kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. Prowadzi kursy specjalistyczne oraz kwalifikacyjne. Jest członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych. Inicjatorka i współpracownik wielu wydarzeń zdrowotnych i edukacyjnych, m.in. prowadzenie warsztatów szkoleniowych, pisanie scenariuszy filmów edukacyjnych oraz udzielanie porad stacjonarnych i wyjazdowych osobom po 65 r.ż. w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 w województwie Zachodniopomorskim, prowadzonego przez Fundację Instytut Rozwoju Nauk o Zdrowiu i Usług Medycznych ProLongaVita, czy współpraca w ramach projektów edukacyjnych z Fundacją na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i E-zdrowia w Polsce „E-medycyna” oraz Fundacją Nie Widać Po Mnie.

Od 2019 r. jako pracodawca, ale też czynna zawodowa pielęgniarka oraz nauczyciel uniwersytecki patrzy przez pryzmat wykorzystania kompetencji zawodowych wszystkich grup medycznych w ramach zespołu interdyscyplinarnego w opiece nad pacjentem. Jej zdaniem efektywne wykorzystanie umiejętności i wiedzy poszczególnych profesjonalistów pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa własnego w podmiocie medycznym, a przez to podniesienie bezpieczeństwa i jakości w opiece nad pacjentem. Kilkukrotne wyróżnienia dla SCM w Goleniowie za innowacyjne działania i projekty jakościowe wprowadzane do praktyki szpitalnej. W 2022 r. wyróżniona za działania na rzecz profilaktyki kobiet w konkursie Polka XXI w. w kategorii Zdrowie.

źródło: mz.gov.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.1 / 5. Ilość głosów: 7

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9400 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Zbadano paznokcie pielęgniarek - żelowy lakier nie ma negatywnego wpływu na obciążenie bakteryjne.

2 min czytania
Badania na personelu medycznym W najnowszym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych poruszamy sprawę wyników badań przeprowadzonych na personelu medycznym dotyczących obciążenia…
Aktualności

Pielęgniarka o wymogach w zakresie przymusu bezpośredniego. "Niech sami pracują z pacjentem agresywnym".

1 min czytania
Pielęgniarki o przymusie bezpośrednim wobec pacjenta W artykule pt. Pielęgniarka: Nie używa się pasów do unieruchomienia pacjentów. Nigdy. zamieściliśmy wypowiedź pielęgniarki pracującej…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki – zbadano w 2023 roku obciążenie bakteryjne na paznokciach lakierowanych i nielakierowanych.

2 min czytania
Badanie przeprowadzono wśród pielęgniarek i lekarzy.  Personel medyczny z trzech oddziałów medycznych, dwóch oddziałów intensywnej opieki medycznej i dwóch placówek opieki dziennej…
Komentarze