Jestem gotowa stanąć na czele strajku pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Jestem gotowa stanąć na czele strajku pielęgniarek.

Przewodnicząca związku pielęgniarek w RMF

Pani Krystyna Ptok była gościem radia RMF w dniu 18 marca 2021 roku. Pybikujemy z RMF fragment wywiadu. 

źródło: RMF24

(…) Jestem gotowa stanąć dziś na czele strajku pielęgniarek. Sytuacja jest katastrofalna – mówi Krystyna Ptok. Dam przykład z dziś: jesteśmy na OIOM-ie covidowym, my tylko dwie, w kombinezonach, mamy wymieniać się co trzy godziny, jak to zrobić? – dodaje gość Marcina Zaborskiego. Pielęgniarki już w tej chwili padają na nosy. Sytuacja przenoszenia z miejsca na miejsce, pracy na trzech etatach – minister zdrowia powinien bić głęboki pokłon – dodaje Krystyna Ptok.

Mamy włoski strajk, mamy strajk okupacyjny, mamy strajki głodowe. Będą decydowały poszczególne organizacje. Forum radia, którego jestem sympatyczką nie jest miejscem na omawianie strategii związku zawodowego – mówiła w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Krystyna Ptok, zapytana o formę ewentualnego strajku pielęgniarek. Szefowa OZZPiP zapewniła jednak, że ewentualne protesty nie zaszkodzą pacjentom. Pielęgniarki są przy pacjentach. I każdą akcję, która była w Polsce organizowana przez pielęgniarki, nawet okupacyjną w szpitalu wskażę, że nie było wtedy żadnej sytuacji, która zaskoczyłaby pacjentów i była zagrażająca ich życiu i zdrowiu – dodała Ptok.

Przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych powiedziała też, że propozycje wynagrodzeń, które przedstawia ministerstwo nie mają szans zatrzymać pielęgniarek w polskich placówkach ochrony zdrowia. Jeśli resort zdrowia mówi o zatrzymaniu najliczniejszej grupy pielęgniarek, która w tym momencie jest w systemie ochrony zdrowia nawet w momencie uzyskania wieku emerytalnego, to nie może wynagradzać pielęgniarki na poziomie 3700 zł pensji zasadniczej. Taką kwotę dostaje na wejście pielęgniarka, która wchodzi do systemu – powiedziała Ptok. (…)

źródło: RMF24

Wybrał: Mariusz Mielcarek

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8989 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

NFZ o zasadach przypisania pielęgniarek do grup.

4 min czytania
NFZ publikuje pytania oraz odpowiedzi w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek po dniu 1 lipca 2020 roku Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w…
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Aktualności

Pielęgniarki – co się dzieje z naszym zawodem.

2 min czytania
Pielęgniarka licencjat i specjalista – nadal pracuję przy łóżku chorego Publikujemy wypowiedzi pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych….
Komentarze