Jestem pielęgniarką w wieku 67 lat. Do pracy chodzę na 80 godzin.

1 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowa
Jestem pielęgniarką w wieku 67 lat. Do pracy chodzę na 80 godzin.

Pielęgniarka o realiach wykonywania zawodu

Przytaczamy jeden z komentarzy na pielegniarki.info.pl do artykułu pt. Ile pielęgniarek zmarło w 2022 roku?

Zgadzam się, że praca pielęgniarki jest wyczerpującą. Jestem w wieku 67 lat. Do pracy chodzę na 80 godzin. Piszecie koleżanki pielęgniarki o tym, że mamy dbać o zdrowie itp.

Po pierwsze jak to zrobić, nie mówię o mnie, tylko o nas wszystkich pracujących w tym zawodzie. Jeśli nie można wziąć urlopu, żeby odpocząć.

U nas koleżanki nie mają wybranego urlopu od 2 lat. Personelu brak, walczymy, żeby na bloku były 2 pielęgniarki anestezjologiczne – w głowach nam się przewraca – możemy usłyszeć.

Po godzinie 16 lub 17 zostaje 1 pielęgniarka anestezjologiczna na cały szpital. Schodzisz z dyżuru to nie wiesz jak się nazywasz. Pewnie, że nie zawsze tak się dzieje.

Nie ma czasu na pójście do lekarza, nie wspomnę o urlopie na żądanie itp. Doktorzy tylko popędzają szybko, bo następny pacjent. A my nie mamy czasu nawet na chwilę odpoczynku. Więc się nie dziwię że umieramy…

Powikłania po Covidzie itp. o L4 nie wspomnę. Jedno jest pewne, jak nie ma lekarza, to sala nie operuje, ale broń Boże pielęgniarki to system staje.

Po pielęgniarkach można jechać jak po mydle, a doktorów nie ruszaj. Bo to królowie – zaznaczam nie wszyscy, bo są tacy którzy naprawdę są pomocni i wyrozumiali dla zawodu i naszej ciężkiej pracy.

Ja już za mojego życia nie będę widzieć poprawy. Ale młodzież może doczeka się szacunku w tym zawodzie. Życzę z całego serca kiedy to pielęgniarka dla pielęgniarki będzie przyjaźnie nastawiona. Pielęgniarką jest się całe życie a stanowiska się sprawuje. Pozdrawiam. Życzę zdrowia.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarza

Zobacz także:

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 26

Bądź pierwszym, który oceni wpis

621 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMUprawnienia pielęgniarekWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – Sąd: ukończenie studiów wyższych nie dawało uprawnień.

3 min czytania
Uprawnienia pielęgniarek z wyższym wykształceniem Wyrok Sądu Okręgowego w sprawie o odszkodowanie dla pielęgniarki za nierówne traktowanie w zatrudnieniu to kopalnia wiedzy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 117 PLN/godz. Zobacz jakie pielęgniarki są poszukiwane.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarki Firma z siedzibą w Berlinie będzie współpracować w Polsce z pielęgniarkami w celu przeprowadzenia wizyt domowych w ramach badania…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleUprawnienia pielęgniarek

Prezes izby pielęgniarek wygłasza fałszywą tezę o uprawnieniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes izby pielęgniarek wypowiada zaskakujące opinie Mamy bardzo napiętą sytuację w podmiotach leczniczych. Powodem są płace pielęgniarek i położnych. Z jednej strony…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki i położne o konsekwencjach nocnych dyżurów.