Jesteś zainteresowana specjalizacją finansowaną z budżetu państwa? Dofinansowanie wyniesie w 2007 roku 4120 zł.

1 min czytania
Aktualności

Czy system dofinansowania specjalizacji jest sprawiedliwy, zastanawialiśmy się na Portalu w zeszłym roku. Koszt specjalizacji wynosi np. 6000zł, a dofinansowanie z budżetu państwa 4120 zł. Kto ponosi koszty róznicy w/w wartości? Uczestnik specjalizacji. Czy ten system jest sprawiedliwy?

Ministerstwo przeprowadza postepowanie przetargowe na wyłonienie organizatora specjalizacji według zasady:


KRYTERIA OCENY OFERT I ICH ZNACZENIE:

1. Cena – 100 %  (najniższa cena ). 


Należy wnioskować, że róznicę pomiędzy kosztem specjalizacji prowadzonej przez organizatora, który został wyłoniony w przetargu na prowadzenie specjalizacji, a kwotą dofinansowania ponosi uczestnik specjalizacji.

Ale… Ale….Ale…

Analizując koszty specjalizacji prowadzonych przez organizatorów, którzy zostali wyłonieni w przetargu i ich uczestnicy otrzymają dofinansowanie nasuwa sie pytania.

Np. koszt specjalizacji rozpoczynającej się w 2006 roku w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego wynosi u jednego organizatora 5100zł,  drugiego 5800zł, trzeciego 6500zł, czwartego…4118, piątego. Nie zajmujemy sie teraz sprawą różnic w cenie za specjalizacje, ale kwestią dofinansowania. Choć różnice są znaczące!!! Siegają ponad 30%!!! Kiedy specjalizacja kosztuje 6500zł to dofinansowanie wyniesie (4120zł) tylko 64% kosztów specjalizacji, a w przypadku ceny 4118….100%. Czy ten system jest sprawiedliwy. Czy  zabezpiecza interesy uczestników specjalizacji, którzy są zainteresowani najniższym kosztem szkolenia specjalizacyjnego. Czy wysokość kwoty dofinansowania nie jest określona na zbyt niskim poziomie? Co będzie, gdy wszyscy organizatorzy określą koszty specjalizacji na np. ponad 10 tys. zł?

Ministerstwo zdrowia zamierza w przetargu na organizację specjalizacji w 2007 roku wskazać górną granicę kosztu specjalizacji. Kwota ta ma zostać określona na poziomie 5 500 zł za jedno miejsce szkoleniowe.

Mariusz Mielcarek – październik 2006


W tym roku ministerstwo zdrowia przeprowadza przetarg na wyłonienie organizatorów według zasady: ’Maksymalne dofinansowanie jednego miejsca szkoleniowego za cały okres trwania specjalizacji dla pielęgniarki/położnej rozpoczynającej specjalizację w 2007r. – może wynieść 4 120,- zł ( w przypadku, gdy cena ofertowa 1 miejsca szkoleniowego będzie wyższa, dofinansowanie będzie równe kwocie maksymalnej 4 120,- zł – tylko w zakresie oferowanych cen : 4 120,- zł ÷ 5 500,- zł ). Dodatkowy warunek: w przypadku wyboru organizatora, który zaoferował cenę 1 miejsca szkoleniowego powyżej 5 500,- zł postępowanie dla tej pozycji zostanie unieważnione’.

Mariusz Mielcarek

Zobacz także:

Specjalizacja


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Sąd w sprawie pielęgniarek przesłuchuje świadków.

4 min czytania
Pielęgniarki z kwalifikacjami zapisanymi w 2 grupie siatki płac nie godzą się na niższe wynagrodzenie Poniżej publikujemy wywiad radiowy z panią Mileną…
Komentarze