Jesteś zainteresowana specjalizacją finansowaną z budżetu państwa? Dofinansowanie wyniesie w 2007 roku 4120 zł.

1 min czytania
Aktualności

Czy system dofinansowania specjalizacji jest sprawiedliwy, zastanawialiśmy się na Portalu w zeszłym roku. Koszt specjalizacji wynosi np. 6000zł, a dofinansowanie z budżetu państwa 4120 zł. Kto ponosi koszty róznicy w/w wartości? Uczestnik specjalizacji. Czy ten system jest sprawiedliwy?

Ministerstwo przeprowadza postepowanie przetargowe na wyłonienie organizatora specjalizacji według zasady:


KRYTERIA OCENY OFERT I ICH ZNACZENIE:

1. Cena – 100 %  (najniższa cena ). 


Należy wnioskować, że róznicę pomiędzy kosztem specjalizacji prowadzonej przez organizatora, który został wyłoniony w przetargu na prowadzenie specjalizacji, a kwotą dofinansowania ponosi uczestnik specjalizacji.

Ale… Ale….Ale…

Analizując koszty specjalizacji prowadzonych przez organizatorów, którzy zostali wyłonieni w przetargu i ich uczestnicy otrzymają dofinansowanie nasuwa sie pytania.

Np. koszt specjalizacji rozpoczynającej się w 2006 roku w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego wynosi u jednego organizatora 5100zł,  drugiego 5800zł, trzeciego 6500zł, czwartego…4118, piątego. Nie zajmujemy sie teraz sprawą różnic w cenie za specjalizacje, ale kwestią dofinansowania. Choć różnice są znaczące!!! Siegają ponad 30%!!! Kiedy specjalizacja kosztuje 6500zł to dofinansowanie wyniesie (4120zł) tylko 64% kosztów specjalizacji, a w przypadku ceny 4118….100%. Czy ten system jest sprawiedliwy. Czy  zabezpiecza interesy uczestników specjalizacji, którzy są zainteresowani najniższym kosztem szkolenia specjalizacyjnego. Czy wysokość kwoty dofinansowania nie jest określona na zbyt niskim poziomie? Co będzie, gdy wszyscy organizatorzy określą koszty specjalizacji na np. ponad 10 tys. zł?

Ministerstwo zdrowia zamierza w przetargu na organizację specjalizacji w 2007 roku wskazać górną granicę kosztu specjalizacji. Kwota ta ma zostać określona na poziomie 5 500 zł za jedno miejsce szkoleniowe.

Mariusz Mielcarek – październik 2006


W tym roku ministerstwo zdrowia przeprowadza przetarg na wyłonienie organizatorów według zasady: ’Maksymalne dofinansowanie jednego miejsca szkoleniowego za cały okres trwania specjalizacji dla pielęgniarki/położnej rozpoczynającej specjalizację w 2007r. – może wynieść 4 120,- zł ( w przypadku, gdy cena ofertowa 1 miejsca szkoleniowego będzie wyższa, dofinansowanie będzie równe kwocie maksymalnej 4 120,- zł – tylko w zakresie oferowanych cen : 4 120,- zł ÷ 5 500,- zł ). Dodatkowy warunek: w przypadku wyboru organizatora, który zaoferował cenę 1 miejsca szkoleniowego powyżej 5 500,- zł postępowanie dla tej pozycji zostanie unieważnione’.

Mariusz Mielcarek

Zobacz także:

Specjalizacja


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8115 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Baleriny medyczne dla personelu medycznego.

1 min czytania
Obuwie medyczne na pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych można znaleźć obuwie medyczne męskie oraz damskie stworzone z myślą o…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zaskoczone pielęgniarki usłyszały w sejmie: stawka lekarza to 60 zł/godz.

3 min czytania
Stanowisko lekarzy wobec projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w kilku ostatnich artykułach redakcyjnych przekazuje czytelnikom portalu…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
Komentarze